Futsaleri Centra su večeras u Sarajevu savladali FC Salines sa 5:3 u utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti su prvi došli do prednosti. U 9. minutu mrežu Sukovića je zatresao Sead Buljubašić.

Centar se uspjeva u drugom dijelu prvog poluvremena vratiti u susret, a onda i pred sami odlazak na pauzu potpuno preokrenuti. Prvo je Vedad SAlčin u 15. minutu poravnao na 1:1, a u posljednjim trenucima prvog dijela mrežu gostiju zatresao je Kenan Arnautović za 2:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Emir Sipović pogađa za 3:1, a onda Amel Handžić postiže gol za velikih 4:1. Djelovalo je da će Centar sigurno privesti meč kraju, ali gosti vraćaju neizvjesnost u duel golovima Seada Buljubašića i Đorđa Kaurina.

Ipak, sve dileme otklanja u 39. minutu Amel Handžić svojim drugim golom za konačnih 5:3.

Ovo je važna pobjeda za Centar u borbi za pozicije pred kraj regularnog dijela sezone, te nastavljaju sa Brotnjom borbu za poziciju broj tri.

FC CENTAR – FC SALINES 5:3 (2:1)
Dvorana ”Novo Sarajevo”
Gledalaca:50
Sudije: Amar Macić i Emil Husković (oba Mostar)
Strijelci: 0:1 Buljubašić 9, 1:1 Salčin 15, 2:1 Arnautović 20, 3:1 Sipović 22, 4:1 Handžić 28, 4:2 Buljubašić, 4:3 Kaurin 36, 5:3 Handžić 39
Žuti kartoni: Handžić (Centar)

Centar: Suković, Sipović, Salčin, Handžić, Arnautović, Ristivojević, Arapović, Solo, Kapo, Lokmer, Boloban, Tahirović

Salines: Hodžić, Buljubašić, Isanović, Kaurin, Marković, Milanović, Selimović, Idriz, Alić