Futsaleri Glasinca ostvarili su prvu pobjedu u Prvoj futsal ligi Republike Srpske savladavši na svom parketu, u okviru 3. kola, sastav Kluba malog fudbala „Brod“ rezultatom 8:4.

Prvi period igre protekao je u terenskoj inicijativi domaćih futsalera ali do rezultatske prednosti dolaze gosti iz Broda pogotkom Nemanje Prodanovića u 14. minuti. Do odlaska na odmor Glasinac uspjeva stići do izjednačujućeg gola, a strijelac je bio Darko Gašević.

Drugo poluvrijeme obilježili su preokreti i efikasnost obje ekipe. Pogotkom Bojana Lukića Sokočani dolaze u vođstvo ali igrači Broda brzo vraćaju rezultat na svoju stranu (3:2). U poslednjih sedam minuta utakmice dolazi do pada u igri gostiju što koriste futsaleri Glasinca. Stiču prednost od četiri gola (8:4) koja im je bila dovoljna da ostvare prvu pobjedu u sezoni.

„Loše smo igrali u prvom poluvremenu ali u nastavku smo pokazali karakter koji posjedujemo i zasluženo pobijedili. Čestitam svojim saigračima na borbenosti, a ekipi Broda bih se zahvalio na fer utakmici i želim im sve najbolje u nastavku takmičenja. Nas u srijedu očekuje težak meč osmine finala Kupa BiH protiv FK „Mostar SG“ koji je aktuelni šampion naše zemlje i učesnik Lige šampiona“ izjavio je strijelac tri gola za Glasinac Bojan Lukić.

Futsaleri Glasinca u narednom kolu Prve lige RS ponovo će igrati pred svojom publikom, a u goste im stiže KMF „Kotor Varoš“.