Futsaleri Zrinjskog savladali su večeras u malom Mejdanu domaćeg Salinesa 5:4 u utakmici 15. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Plemići su tako nastavili potjeru za gradskim rivalom, ali i što je još važnije u ovom trenutku ka obezbjeđivanju druge pozicije pred početak play offa.

Zrinjski je odlično ušao u meč, te sa dva gola Josipa Boškovića do pete minute je poveo 2:0.

Domaći uspjevaju da se vrate u meč, pa i da potpuno preokrenu. Sead Buljubašić prvo pogađa u 13. minutu za 1:2, a onda sa dva brza gola u 27. i 28. minutu, Isanovića i još jednom Buljubašića Jarčevi dolaze do potpunog preokreta.

Stvari na početak vratio je u 29. minutu Josip Sesar, a isti igrač je u 34. minutu donio potpuni preokret Plemićima.

Bacili su se domaći u napad, kako bi izjednačili rezultat, i to su uspjeli u 36. minutu golom Mirka Marinkovića.

No, Zrinjski dolazi ipak do pobjede u 39. minutu, a junak Zrinjskog postao je Josip Bošković, koji je tako i kompletirao hattrick u ovom susretu.

FC SALINES – HFC ZRINJSKI 4:5 (1:2)
SKPC Mejdan, Tuzla
Gledalaca: 200
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Jasenko Pljevljak (oba Sarajevo)
Strijelci) 0:1 Bošković 3, 0:2 Bošković 5, 1:2 Raguž 13, 2:2 Isanović 27, 3:2 Buljubašić 28, 3:3 Sesar 29, 3:4 Sesar 34, 4:4 Marinković 36, 4:5 Bošković 39
Žuti kartoni: Isanović, Imširović (Salines), Raguž ( Zrinjski)

Salines: Hodžić, Selimović, Buljubašić, Isanović, Imširović, Milanović, Marinković, Ramić, Džombić, Hasić, Idriz, Kaurin, Marković, Alić

Zrinjski. Dujmović, Suton, Ivanković, Raguž, Bošković, Skuhan, Matić, Sesar, Marić, Drežnjak, Sušac, Kalfić, Vlaho, Šunjić