Futsaleri Centra su večeras u derbiju kola savladali MNK Brotnjo na svom terenu sa 6:3.

Nije dobro krenulo po domaće. Igrala se druga minuta kada je Kristijan Pantić pogodio za 1:0. Ipak, domaćin se vrlo brzo vraća u susret, te prvo preko Dženisa Huseinspahića dolazi do 1:1 u 4. minutu, a tri minute kasnije Amel Handžić donosi potpuni preokret.

U 12. minutu bilo je i 3:1 kada je pogodio kapiten Anel Radmilović. Tek što je počeo susret Dženis Huseinspahić pogađa još jednom mrežu gostiju i dovodi Centar do 4:1, i već tada se nazirala sigurna pobjeda Sarajlija.

Uspio je tračak nade gostima u 28. minutu da donese Anto Galić, no dvije minute kasnije Amel Handžić drugim golom vraća Centar na +3, 5:2.

Gosti su ponovo u 32. minutu vratili sebi neku nadu golom Ilije Šimića, ali Centar privodi kraju, te na kraju golom Vedada Salčina u 39. minutu i ovjerava pobjedu.

FC CENTAR – MNK BROTNJO 6:3 (3:1)
Dvorana: KSC Skenderija
Gledalaca: 50
Sudije: Nermin Gabela i Jasmin Ušanović (oba Goražde)
Strijelci: 0:1 Pantić 2, 1:1 Huseinspahić 4, 2:1 Handžić 7, 3:1 Radmilović 12, 4:1 Huseinspahić 21, 4:2 Galić 28, 5:2 Handžić 30, 5:3 Šimić 32, 6:3 Salčin 39
Žuti kartoni: Fočo, Huseinspahić (Centar), Šimić, Bošnjak (Brotnjo)
Crveni karton: Nemanja Knežević (Centar) 17

Centar: Seferović, Huseinspahić, Salčin, Radmilović, Handžić, Omerbegović, Kapo, Boloban, Fočo, Arnautović, Sipović, Ždralović, Knežević

Brotnjo: J.Ivanković, Pantić, Bošnjak, Šimić, Grgić, Pehar, Galić, Čilić, Odak, Marković, Medić, D.Ivanković, Ćavar