Peto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine obilježila je efikasnost u svim mečevima, a najviše golova viđeno je u Gornjem Vakufu/Uskoplju gdje su se sastali domaća Sloga i Bosna Kompred.

Da su u dobroj formi na startu sezone futsaleri Sloge pokazali su još jednom pred svojim navijačima. Devet pogodaka u mreži Tuzlaka obezbijedilo im je četvrtu pobjedu u prvih pet kola Premijer lige. Strijelci za Slogu u ovom meču bili su Emir Milanović sa tri gola, Admir Zukan dva gola te Hodžić, Kovač, Petak i Latić. Pogotke za Bosnu upisali su Okačić i Spahić. Konačan rezultat glasio je 9:3.

Aktuelni šampion BiH Mostar SG savladao je na svom terenu novajliju u ligi i do ovog kola neporaženu ekipu Doboja. Rezultatom 9:2 Mostarci su ostvarili četvrtu pobjedu u sezoni, zauzeli lidersko mjesto na tabeli ali uz utakmicu manje od prvih pratilaca.

Za prekid serije od četri poraza futsalerima Kaskade nedostajala su dva minuta protiv Salinesa. U zanimljivom susretu Tuzlaci su cijelim tokom utakmice prvi stizali do gola prednosti ali domaći futsaleri uspjevali su vraćati utakmicu u egal. Na dva minuta prije kraja meča na semaforu je stajalo 4:4, a onda je Deni Imširović još jednom doveo u vođstvo Salines i popularnim Jarčevima obezbijedio nova tri boda. Kaskada je ovim porazom od 5:4 ostala jedina ekipa bez bodova u premijerligaškom društvu.

Osam golova postignuto je u hercegovačkom derbiju između MNK “Hercegovina” iz Širokog Brijega i MNK “Brotnjo” iz Čitluka. Već do poluvremena igrači Hercegovine riješili su meč u svoju korist i na pauzu otišli sa prednosti od 6:0. U nastavku su viđena još dva gola, a konačan rezultat glasio je 7:1.

Futsaleri Policajca nastavili su sa dobrim igrama i nakon pet kola neporažena su ekipa. Do pobjede i devetog boda u sezoni stigli su na svom terenu protiv GFC “Sarajevo”. Iako su gosti dva puta imali rezultatsku prednost Banjalučani su ostvarili pobjedu od 3:2.