Posle treće utakmice odigrane u Mostaru…

Nakon 1:1 u pobedama, u trećoj odlučujućuj utakmici finala razigravanja za prvaka Premijer Futsal Lige BiH, u Mostaru domaćin FC Mostar SG Staklorad je slavio protiv gostiju iz Tuzle ekipe FC Salines Tuzla City rezultatom 7:4 (3:0) i tako vratio u svoje vitrine pehar prvaka preuzevši ga od Salinesa. Ujedno ovim trijumfom, ekipa iz Mostara predstavljaće BiH u sledećoj sezoni UEFA Futsal Lige Šampiona 2021/22.. Posle početnog vođstva, nakon nesretne reakcije golmana Milankovića, koji je već pri kraju prvog minuta oborio Kahvedžića i sigurne ekgekucije penala od strane Radmilovića, bilo je jasno da će utakmica dobiti drugi tok od zamisli trenera obe ekipe. Ponovo je Galić kao u Tuzli u prvom poluvremenu, bio na visini zadatka i u par navrata spasao mrežu domaćih. Dve greške igrača Salinesa, presečene lopte i šanse za pogodak ne propuštaju najpre Kahvedžić a zatim i Lazarević za odlazak na poluvreme sa 3:0. U nastavku Aladzić pogađa za 4:0, da bi gosti nakon prekida, smanjili preko Rajčevića. Za 5:1 zaslužan je bio Lazarević, do Milanović ponovo skriva još jedan penal nad Kahvedžićem i Radmilović drugi put nepogrešivo pogađa mrežu Tuzlaka za 6:1. Arnautović u 36.minutu smanjuje na 6:2. Pokušavali su domaći da presecanjem lopte i udarcima preko celog terena uz igru gostiju sa pet u polju, da povećaju rezultat, međutim to tek uspeva Kahvedžić u 38.minutu kada jednu takvu presečene loptu sa dela svoje polovine bliže centru, šalje u gol za 7:2. Do kraja meča, Rajčević iz kaznenog udarca sa 10 metara, posle akumuliranog prekršaja u 39.minutu sigurnim udarcem pogađa mrežu gostiju za 7:3 i naposletku Arnautović u 40.minutu smanjuje na 7:4 i postavlja konačan rezultat majstorice finala razigravanja za prvaka Premijer Futsal Lige BiH.