Prvak Bosne i Hercegovine u futsalu, FC Mostar SG, poražen je na startu turnira Glavne runde UEFA Lige prvaka od aktuelnog prvaka Evrope, Sportinga iz Lisabona sa 5:0.

Na početku turnira u slovančkom Podčetrtku naša ekipa nije mogla imati teži zadatak na početku, a na kraju se i pored velike borbe prvak Evrope ispostavio kao kvalitetniji rival, te odnio pobjedu. Jasno je bilo od samog početka da su Lavovi ušli u meč kako bi ostvarili pobjedu i opravdali ulogu favorita, a ukupan broj pokušaja ka golu Mostaraca dovoljno govori i o tome koliko su uspjeli u tome.

Na prvi gol se čekalo do 14. minute kada je pogodio Cesar Vaz Mendes, a onda je tri minute kasnije Alex pogodio za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Diego Cavinato je na samom startu drugog poluvremena pogodio za 3:0, a kada je Pany Varela u 26. minutu pogodio za 4:0 bilo je jasno da pobjeda ide na stranu ekipe iz Portugala.

Cardinal je u 32. minutu pogodio za 5:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Večeras od 20.00 igraju Dobovec i KMF Ekonomac, a naš prvak će u naredna dva kola, od čega je već sutra sljedeće protiv Doboveca, tražiti svoju priliku za prolaz u Elitni krug UEFA Lige prvaka u futsalu.

SPORTING – FC MOSTAR SG 5:0 (2:0)
Dvorana u Podčetrteku
Sudije: David Urdanoz Apezteguia (Španija) i Jan Kresta (Češka)
Strijelci: 1:0 Cesar Vaz Mendes 14, 2:0 Alex 17, 3:0 Diego Cavinato 22, 4:0 Pany Varela 26, 5:0 Cardinal 32
Žuti kartoni: Cardinal, Deo (Sporting)

Sporting: Guitta, Taynan, Cardinal, Joao Matos, Alex Merlim, Goncalo, Leo, Cesar Vaz Mendes, Erick, Deo, Rocha, Diego Cavinato, Pany Varela, Alex  Trener: Nuno Dias

FC Mostar SG: Momčilović, Radmilović, Jelić, Aladžić, Lazarević, Galić, Macić, Ivanković, Pantić, De Souza, Bošković, Vesić, Gosto Trener: Mirsad Fazlinović