U 3.kolu Futsal Premijer Lige BIH u derbiju ekipa FC Mostar SG, savladala je velikog rivala FC Salines Tuzla City, dok je druga ekipa iz Mostara…

U prvoj utakmici dvomeča ekipa iz Mostara i Tuzle u derbiju kola, ekipa FC “Mostar SG” savladala je FC “Salines Tuzla City” rezultatom 6:1 (2:0).

U meču ekipa sastavljeni od vrhunskih futsalera viđena je goleada domaćina koje je predvodio trostruki strelac Kahvedžić. Domaćin je poveu u 19. minuti preko Rakića Nakon jednog minuta domaći postižu pogodak za 2:0 na poluvremenu asistencijom Radina Kahvedžiću.

Početkom drugog dela ponovo se u listu odlični Kahvedžić pogađa mrežu Salinesa. Kocić u 27. minuti pokušava vratiti svoj tim u meč golom za 3-1. Međuti, igrači ekipe Mostar SG sa šefom struke, trenerom Božovićem na čelu, do kraja postižu još tri gola i rutinski privode utakmicu kraju. Strelcid još tri pogotka su bili Jelić, Radin i trostruki strelac Kahvedžić.

U drugom meču u Mostaru, ekipa HFC “Zrinjski” savladala je ekipu MNK “Bosna Kompred”rezultatom 4:1 (4:0) i došao do prva tri boda u prvenstvu.

Domaćin je utakmicu rešio faktički u prvom poluvremenu.

Adnan Kalajdžić u 6.minutu postiže prv pogodak, da bi posle dva minuta Ivan Sušac povisio na 2:0. U 13. minutu Kalajdžić postiže svoj drugi pogodak a već u sledećem ataku na 4:0 povećava Perić za odlazak na poluvreme. U nastavku smo videli počasni pogodak Čorhodžića u 26.minutu za konačnih 4:1 za Mostarce.

Na Neretvi…

U utakmici MNK “Sloga Gornji Vakuf ” – KMF  Policajac” viđeno je čak 12 pogodaka. Utakmica je završena rezultatom 7:5 (4:3). Ovom pobedom Sloga je osvojila prva tri boda ove sezone. Utakmicu je obeležio trostruki strelac Admir Zukan koji se sa Kahvedžićem našao na vrhu liste strelaca Premijer Lige BIH. Izuzetno zanimljiva utakmica, gde su posle vođstva domaćina od 4:1 igrači KMF “Policajac” znalački i iskusno odigrali sa pet igrača u polju i izjednacili na 4:4. Međutim, dovoljan je bio trenutak pada koncentracije i domaćin se vratio u meč te do kraja stigao do važne pobede od 7:5. Strelci na meču bili su:

-MNK “Sloga”:-Zukan u 1., 9. i 32.minutu, Halilović u 15.minutu te dvostruki strelac Ivanković i Turić.

Za goste strelci su bili:-Kaurin u 10.minutu, Dragoslav Vučić u 15. i 19.minutu i Verić u 28.minutu uz da napomenemo crveni karton Kaurina (drugi žuti) u 32.minutu.

U poslednjoj utakmici nekompletnog 3.kola MNK “Kaskada” je savladala GFC “Sarajevo” rezultatom 2:1 (1:1). Iako su gosti poveli već u 2.minutu pogotkom kapitena Handžića, zuzetno agilni i borbeni domaćini najpre u 12.minutu preko Buljubašića izjednačavaju a zatim preko istog igrača dolaze u vođstvo u 23.minutu. Do kraja, gosti uz nebrojene šanse i promašaje, nisu uspeli da otključaju vrata večeras nesavladivog Demira Ali Begovića tako da su domaćini na kraju slavili i u drugoj utakmici na svom parketu posle poraza u Tuzli od FC Salinesa prethodno kolo.

Podsećamo da se zaostala utakmica 3.kola Futsal Premijer Lige BIH između MNK “Seljak Livno” i MNK “Brotnjo” igra 11.11.2020.godine sa početkom od 19:00 časova.