Futsaleri Centra i Zrinjskog su u derbi utakmici 17. kola Premijer lige BiH u futsalu podijelili bodove odigravši 6:6.

U atipičnom terminu za Premijer ligu BiH Centar je ugostio drugoplasirane Plemiće, koji su u Sarajevo stigli oslabljeni, ali istovremeno i osokoljeni velikim trijumfom nad gradskim rivalom za vikend.

Bolje su i ušli u meč, pa već u 13. minutu poslije golova Sesara, Kalfića i Šunjića imaju velikih 0:3.

Domaći brzo uzvraćaju, te do poluvremena preko Elmina Prošića i najnovijeg pojačanja Kenana Sukovića dolaze do 2:3, a na samom početku drugog poluvremena i Vedad Salčin pogađa za 3:3.

Poslije tri primljena gola bude se i Plemići, te sa dva gola Josipa Sesara, koji kompletira hattrick odlaze ponovo na dva gola viška, 3:5.

Prošić je novim golom smanjio na 4:5, no Romano Vlaho u 35. minutu pogađa za 4:6. I onda, kraj utakmice u potpunosti pripada iskusnom Kenanu Sukoviću koji na povratku na teren i u dres Sarajlija postiže još dva gola i kompletira hattrick za konačnih 6:6.

FC CENTAR – HFC ZRINJSKI 6:6 (2:3)
Dvoran Novo Sarajevo, Sarajevo
Gledalaca: 60
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 0:1 Sesar 1, 0:2 Kalfić 8, 0:3 Šunjić 13, 1:3 Prošić 15, 2:3 K.Suković 18, 3:3 Salčin 21, 3:4 Suton 21, 3:5 Suton 24 (6m), 4:5 Prošić 34, 4:6 Vlaho 35, 5:6 K.Suković 36, 6:6 K.Suković 38
Žuti kartoni: Prošić, Arnautović, Salčin (Centar), Sesar, Vlaho (Zrinjski)

Centar: N.Suković, Sipović, Salčin, Prošić, Arsenijević, Ristivojević, Kapo, Habibija, Lokmer, Ždralović, Fočo, Arnautović, K.Suković

Zrinjski. Dujmović, Šunjić, Ivanković, Sesar, Suton, Skuhan, Matić, Sušac, Kalfić, Vlaho