Juniorska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa vršnjacima Srbije, 2:2, na startu kvalifikacija za U19 prvenstvo Evrope, koje se igraju u Mostaru.

Srbija je meč počela sa jednom prividnom inicijativom, kontrolom lopte, ali nisu pronašli put do mreže Demirovićevog gola, koji je utakmicu otvorio sa nekoliko dobrih intervencija.

Bosna i Hercegovina do gola stiže u devetu minutu utakmice, praktično iz prve prave šanse. Tarik Lukšija, koji je u posljednji momenat dobio pravo nastupa za reprezentaciju, je oduzeo loptu Petroviću, međutim reprezentativac Srbije ga vuče za dres i zaustavlja, pa BiH dobio slobodan udarac na nekih 13-14 metara od gola. Loptu je uzeo Mehmedović i jako lijepim golom pogodio mrežu komšija za 1:0.

Bio je to ujedno i već peti akumulirani prekršaj Srbije, pa su Orlovi morali znatno opreznije da igraju u nastavku prvog poluvremena.

Odličnu šansu Bosna i Hercegovina ima u 13. minutu kada je Trifković izbio sam pred Koljajića, ali je šutirao pored gola, pa je ostalo 1:0.

Uzvratila je Srbija kolosalnom šansom. Zoran Arđeljan je oduzeo loptu Smajloviću na svojoj polovici, izašao sam na Edu Demirovića, ali golman Bosne i Hercegovine još jednom odličnom intervencijom spašava gol Zmajića.

I do kraja poluvremena Srbije je pokušavala da savlada golmana reprezentacije BiH, koji je bio ponajbolji pojedinac domaće reprezentacije večeras,  nije uspjela, sve do posljednjih sekundi prvog poluvremena. Tada je Srbija oduzela lopta na centru, sjevnula je brza kontra koju golom završava Milašinović za 1:1.

U drugom poluvremenu nije bilo golova sve do 33. minute, kada kapiten Zmajića, Amer Džindić trese mrežu Koljajića za vodstvo Bosne i Hercegovine 2:1.  Nije se dugo čekalo da Srbija uzvrati. Rosić je šutirao sa nekih desetak metara i uspio da pronađe put do mreže Bosne i Hercegovine.

Nakon tog gola Srbija prijeti još dva puta preko Rosića, koji se razigrao u finišu susretu, međutim ostaje 2:2. I jedni i drugi imaju za čim da žale u ovom meču. BiH jer je dva puta vodila i dva puta jeftino primila golove, a Srbija jer je imala više konkretnijih prilika, ali je na golu bio teško savladiv Edo Demirović.

U drugom meču ove grupe večeras se od 20.00 sastaju Portugal i Moldavija.

BIH – Srbija   2:2 (1:1)
USRC Midhat Hujdur, Mostar
Gledalaca: 200
Sudije: David Urdanoz Apezteguija (Španija) i Hikmat Qafarli (Azerbejdžan)
Strijelci: 1:0 Mehmedović 9, 1:1 Milašinović 20, 2:1 Džindić 33, 2:2 Rosić 34
Žuti kartoni: Manojlović, Vrdoljak, Trifković ( BiH), Milašinović, Petrović, Marinković (Srbija)

BIH: Demirović, Džindić, Trifković, Vrdoljak, Smajlović, Mušinović, Mehmedović, Manojlović, Džemić, Kapetanović, Grubišić, Lukšija  Selektor: Ivo Krezo

Srbija: Koljajić, Marinković, Urošević, Rosić, Arđeljan, Milanović, Milivojević, Radak, Petrović, Milašinović, Urošević, Stojanović  Selektor: Vladimir Jovanović

One Comments

• Aca 27 / 03 / 2019 Reply

Sa ovakvim trenerima nije nista cudno.. totalni amateri..a i oni koji su ih postavili verovatno nisu bolji!! Gde su ti ljudi igrali i sta su oni bili u futsalu..prvi trener drzao neku skolicu fudbala.. pomocni niko nikad cuo za njega..trener golmana jedini koji je bio u futsalu.. nazalost