Futsaleri Salinesa savladali su večeras na otvaranju drugog dijela sezone sarajevski Centar u derbiju 10. kola Premijer lige BiH rezultatom 4:3 i zahvaljujući kiksu Mostar Sg-a u Brčkom preuzeli su lidersku poziciju na tabeli.

Prvo poluvrijeme utakmice u Tuzli proteklo je u terenskoj dominaciji domaćih ali na golu Centra nalazio se, večeras raspoloženi, Fadil Seferović koji je sjajnim intervencijama zaustavio nalete Jarčeva. Davor Arnautović, na svom debiju za Salines, uspjeo je ipak u 13. minutu savladati golmana Sarajlija i odvesti svoju ekipu sa prednošću od jednog gola na poluvrijeme.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Salines stiže do 2:0, a pogodak nakon kornera postigao je  Nikola Matijević.
Nakon tog primljenog gola Centar je zaigrao znatno bolje što im se isplatilo u 26. minutu kada smanjuju rezultat na 2:1. Mrežu domaćih zatresao je Ibrahim Hršumović koji nekoliko minuta kasnije ponovo se upisuje u strijelce i poravnava rezultat.

Domaći vrlo brzo vraćaju rezultatsku prednost na svoju stranu, a nakon lijepo izvedene akcije gol za 3:2 postiže Nermin Kahvedžić.  Ipak, odmah je uzvratio Centar. Emir Đuderija uz pomoć stative donosi novu radost svojoj ekipi, a asistent kod gola bio je raspoloženi Hršumović.

Posljednjih deset minuta utakmice donosi otvorenu borbu obje ekipe za nova tri boda. Centar prvi stvara priliku za pogodak ali golman domaćih Milanović zaustavlja pokušaj Handžića. Na drugoj strani Seferović upisuje još jednu odličnu odbranu. Salines, nakon toga, preko Predraga Šešelja pogađa prečku.

Slavlje domaćim navijačima Jarčevi priređuju u 39. minutu, a za to se pobrinuo drugi put na utakmici Kahvedžić. Ostao je sam na drugoj stativi pa mu poslije odlične lopte Nikole Matijevića nije bilo teško donijeti pobjedu Salinesu, 4:3.