Futsaleri Seljaka savladali su u zaostaloj utakmici 11. kola Premijer lige BIH as ubjedljivih 7:1 ekipu Zrinjskog.

Fenomenalnim prvim poluvremenom domaćin je prosto pregazio Plemiće, a onda je u drugom poluvremenu samo rutinski priveo utakmicu kraju za iznenađujuće laku i ubjedljivu pobjedu. Bila je ovo jedna od ponajboljih utakmica Seljaka u posljednjih nekoliko sezona, istovremeno i jedna od najlošijih gostiju iz Zrinjskog, te je sve to na kraju moralo rezultirati ubjedljivim trijumfom Seljak.

Po dva gola za Plemiće postigli su Marin Sesar, Nikola Ivković i Anđel Čolak, dok je mrežu gostiju jednom zatresao i Matej Bartulica. Jedini gol za goste postigao je Josip Bošković u 34. minutu meča.

MNK SELJAK – HFC ZRINJSKI 7:1 (6:0)
Dvorana Dalibor Perković-Dali
Gledalaca: 250
Sudije: Alem Bajrović i Almedin Berilo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Čolak 2, 2:0 Ivković 8, 3:0 Sesar 12, 4:0 Čolak 15, 5:0 Sesar 16, 6:0 Bartulica 20, 7:0 Ivković 24, 7:1 Bošković 34
Žuti kartoni: Maleta, Ivković (Seljak), Bošković, Marić (Zrinjski)

Seljak: Vidović, Čolak, Sesar, Ivković, Maleta, Kaić, Kovčalija, Maleta, Zelenika, Krišto, Bartulica, Pervan, Penava

Zrinjski: Dujmović, Šunjić, Suton, Raguž, Bošković, Skuhan, Matić, Seasr, Marić, Livaja, Kalfić, Vlaho