Futsaleri Seljaka savladali su večeras u jedinom meču Premijer lige danas MNK Kaskada sa 3:2.

Zanimljivu utakmicu odigrali su večeras u Livnu domaći Seljak i gostujuća Kaskada. Gosti su od samog starta krenuli jako, pa već u tridesetoj sekundi imaju kolosalnu priliku, ali Filip Kaić nakon što je prvobitno loše reagovao u nastavku akcije se iskupljuje i brani svoj gol.

No, što gosti nisu tada realizovali jesu par sekundi kasnije.  Sve je krenulo od maestralnog pasa petom Emira Milanovića, a to u gol pretvara Ibrahim Husejnović. Deset minuta kasnije na semaforu je 0:2. Bio je to korner za domaće, no užasno su ga izveli, uslijedila je munjevita kontra Kaskade i gol Adela Demirovića za 2:0.

Kako je Kaskada furiozno počela prvo poluvrijeme, tako je Seljak počeo drugo, čak i furioznije. Već u 22. minutu lijepa akcija Seljaka, a na asistenciju Blažana Malete mrežu gostiju lako pogađa Marin Sesar. Nepunu minutu kasnije u odbrani je izvrstan Nikola Ivković, oduzima loptu, a zatim povlači munjevitu kontru, lopta ide na lijevu stranu za Sesara, a ovaj vraća u sredinu za Čolaka kojem nije bilo teško da pogodi za poravnanje.

U 33. minutu Seljak dolazi do velikog preokreta u ovom meču. Neoprezan je na svojoj polovini bio Abdulah Hamidović, kojeg udvajaju Sesar i Pervan, uzimaju loptu, a onda je Tomislav Pervan šalje u mrežu Kaskade za 3:2, a to je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat meča

MNK SELJAK – MNK KASKADA 3:2 (0:2)
Dvorana “Dalibor Perković-Dali”, Livno
Gledalaca: 200
Sudije: Alem Bajrović (Sarajevo) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 0:1 Husejnović 1, 0:2 Demirović 11, 1:2 Sesar 22, 2:2 Čolak 23, 3:2 Pervan
Žuti kartoni: Ivković, Sesar (Seljak), Džindić, Husejnović (Kaskada)

Seljak: KAić, Maleta, Zelenika, Ivković, Čolak, Ćorić, Kovač, Grbešić, Sesar, Dalić, Kovčalija, Krišto, Vrdoljak, Pervan

Kaskada: Alibegović, Demirović, Husejnović, Džindić, Milanović, Mujanović, Krdžić, Hamidović, Spahić, Džinić, Gazibegović, Kakeš