Futsaleri Zrinjskog su večeras u posljednjoj utakmici 16. kola razbili gradskog rivala, FC Mostar SG sa 7:2 i tako konačno stigli do pobjede u gradskom derbiju.

Malo ko je očekivao ovakav debakl aktuelnog prvaka i lidera na tabeli, kojeg u posljednjih nekoliko godina niko ovako nije nadigrao, ali je na kraju Zrinjski slavio i više nego ubjedljiv trijumf.

Od samog početka je bilo vidljivo da je Zrinjski bolje ušao u meč, da više želi trijumf, a jedini koji je držao Mostarce bio je Stanislav Galić koji je u tri navrata odlično intervenisao i spriječio gol.

Mostarci do prvog gola stižu preko Marina Sutona, koji u 5. minutu dovodi Plemiće do prednosti.

U 18. minutu bilo je 2:0. Andrijano Dujmović je odbranio šut Radmilovića, a onda je uslijedila brza kontra, Suton je asistirao za Sesara koji pogađa drugi put mrežu gostiju večeras.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena domaći su prodali prekid gostima, a Josip Bošković je postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone u Premijer ligi za 3:0.

To je bio početak brilijantnog niza bivšeg igrača FC Mostar SG koji postiže još dva pogotka samo što je počelo drugo poluvrijeme. Za samo 38 sekundi, Bošković postiže još dva gola za ogromnih 5:0, a onda nešto kasnije postiže i svoj četvrti gol za 6:0.

U finišu meča FC Mostar SG malo dolazi do daha. Gosti su uspjeli da smanje rezultat u 34. minutu kada je gol zvanično pripisan Andrijanu Dujmoviću, golmanu domaćih, a onda je Marijo Aladžić iz kaznenog udarca pogodio za 6:2.

Brzo nakon gola Aladžića i Zrinjski je dobio priliku da sa deset metara pogodi mrežu protivnika. Romano Vlaho je uzeo loptu, Galić pročitao njegovu namjeru, ali je lopta stigla do Sesara koji pogađa za 7:2.

Ovom pobjedom Zrinjski je došao na -4 ekipi Starog Grada na dva kola do kraja, a obje ekipe će i definitivno biti slobodne u četvrtfinalu play offa, i čekaće svoje protivnike za polufinale.

HFC ZRINJSKI – FC MOSTAR SG 7:2 (3:0)
Dvorana Bijeli brijeg, Mostar
Gledalaca:800
Sudije: Željko Dragojević (Banja Luka) i Jasenko Pljevljak (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Suton 5, 2:0 Sesar 18, 3:0 Bošković 20, 4:0 Bošković 21, 5:0 Bošković 21, 6:0 Bošković 29, 6:1 Dujmović (ag) 34, 6:2 Aladžić 37 (10m), 7:2 Sesar 38

Zrinjski: Dujmović, Suton, Ivanković, Raguž, Bošković, Skuhan, Šunjić, Sesar, Drežnjak, Livaja, Sušac, Kalfić, Vlaho, Matić

Mostar SG: Galić, De Souza, Kahvedžić, Aladžić, Radmilović, Memić, Džemić, Macić, Pavlović, Hrkać, Jelić, Vesić, Gosto, Lazarević