Futsaleri Zrinjskog, iako se nije ni znalo u kakvom će sastavu krenuti u prvenstvo, odmah na startu su pokazali od čega su napravljeni.

Plemići su, iako značajno oslabljeni i sa svega osam igrača u rotaciji, osvojili bod na gostovanju kod Kaskade odigravši 3:3.

Golom Zorana Grozdanića Zrinjski je prvi stigao u vodstvo u 7. minutu. Uzvratili su domaći sa brzim preokretom golovima u 15. i 17. minutu koje postižu Zaim Nurkić i Rahim Spahić.

Novo izjednačenje vidjeli smo u 26. minutu kada Ivan Sušac pogađa za 2:2, a šest minuta kasnije Zoran Grozdanić drugim golom donosi potpuni preokret. Ipak, domaći su i iz toga uspjeli da se izvuku, te golom ljetošnje akvizicije, Rahima Spahića, dođu do 3:3.

KASKADA – ZRINJSKI 3:3 (2:1)
Dvorana ”Luke”, Gračanica
Gledalaca: 200
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Alem Bajrović (Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Grozdanić 7, 1:1 Nurkić 15, 2:1 R.Spahić 17, 2:2 Sušac 26, 2:3 Grozdanić 32, 3:3 R. Spahić 37
Žuti kartoni: Hadžić (Kaskada)

Kaskada: Alibegović, Buljubašić, Husejnović, Isanović, Huskanović, Mujanović, Gemić, Džindić, Nurkić, Š. Spahić, B. Spahić, Džinić, Hadžić, R. Spahić  Trener: Ferik Dizdarević

Zrinjski: Skuhan, Ma. Raguž, Sušac, D. Raguž, Kalfić, Ml. Raguž, Grozdanić, Grubišić  Trener: Ivan Dragoje