Continue Reading

BIH

Sarajevo bolje od Salinesa

By

Futsaleri GFC Sarajevo večeras su u okviru 8. kola Premijer futsal lige BiH, na domaćem terenu, rezultatom 8:4, trijumfovali protiv FC Salines Tuzla City.

Prvi pogodak viđen je u 9. minutu, kada je prednost domaćem Sarajevu donio Ibrahim Hršumović.

Samo par sekundi kasnije na 1:1 je poravnao Benjamin Avdić.

Da bi domaći sa prednošću otišli na predah pobrinuo se mladi Faruk Brkanić, kada je u 16. minutu pogodio za 2:1.

Isti igrač se u 23. minutu ponovo upisuje u strijelce, a samo jedan minut kasnije Stefan Jokić povećava prednost Sarajlija na sigurnih 4:1.

Uslijedila su dva pogotka Tuzlaka. Prvo je u 25. minutu mrežu domaćih zatresao Benjamin Smajić, da bi dva minuta kasnije na 4:3 smanjio Miloš Todorić.

Ibrahim Hršumović do 33. minuta postiže nova dva pogotka i kompletira svoj het-trik na večerašnjem susretu, te odvodi GFC Sarajevo na 6:3.

Deni Imširović u 37. minutu smanjuje zaostatak Salinesa na 6:4 i uvodi susret u blagu neizvjesnost.

Ipak, do kraja susreta Sarajlije postižu još dva pogotka za potvrdu pobjede sa konačnih 8:4. Strijelci su bili Stefan Jokić u 38. i Muanis Duvnjak u posljednjem minutu utakmice.

U posljednjem kolu prvog dijela, narednog vikenda, Sarajevo u derbiju gostuje kod Mostar SG-a, dok Salines popravni traži kod kuće protiv Brotnja.

BIH

Sloga upisala veliku pobjedu na gostovanju u Čitluku

By

MNK Sloga ‘WWin’ iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja večeras je upisao veliku pobjedu na gostovanju u Čitluku kod MNK Brotnjo rezultatom 6:7 u meču 8. kola Premijer futsal lige BiH.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da i jedne i druge očekuje težak meč. Domaći su kao favorit ušli u utakmicu, ali se na kraju ispostavilo drugačije.

Prvi dio utakmice završen je sa neriješenih 3:3. Strijelci za Brotnjo bili su Antonio Prusina, Silvio Dujmović i Ivan Ivanković, dok su za goste pogađali Admir Zukan, Ahmed Bilkan i Sabahudin Petak.

U 25. minutu prednost Slogi od 3:4 drugim pogotkom na utakmici donosi Sabahudin Petak.

Pet minuta kasnije Darko Ivanković vraća stvari na početak i poravnava na 4:4.

Već u 32. minutu novi gol u mreži Sloge i prednost za Brotnjo od 5:4, a strijelac je Marko Džida.

Uslijedio je novi preokret, ovoga puta za gostujuću ekipu, sjajni Ahmed Bilkan je u 33. i 37. minutu postigao dva gola i donio prednost svojoj ekipi od 5:6.

U finišu susreta još dva pogotka, po jedan na obe strane za konačnih 6:7 i veliku pobjedu Sloge na teškom gostovanju u Čitluku. Strijelac za domaće bio je Vinko Prusina, dok je na drugoj strani het-trik kompletirao maestralni Sabahudin Petak.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Brotnjo gostuje kod Salinesa, dok Sloga na domaćem terenu dočekuje bijeljinski Radnik.

BIH

Mostar SG trijumfovao u Širokom Brijegu

By

Aktuelni prvak BiH i prvoplasirana ekipa na tabeli, FC Mostar SG ‘Staklorad’, večeras je upisao novi trijumf, pošto je, u okviru 8. kola Premijer futsal lige BiH, rezultatom 3:6, slavio na gostovanju u Širokom Brijegu kod MNK Hercegovina.

Prvi dio utakmice pripao je domaćinu, pošto se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Hercegovinu. Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Zvonimir Ćavar u 3. minutu.

Isti igrač sjajno otvara drugo poluvrijeme, te u 23. minutu šokira favorizovane goste i donosi prednost svojoj ekipi od 2:0.

Ipak, samo minut kasnije bude se gosti iz Mostara. Na 2:1 smanjio je mladi Adnan Kalajdžić.

U 34. i 35. minutu ‘blitzkrieg’ gostiju koji u potpunosti preokreću rezultat zahvaljujući pogocima Bilala Jelića i Marina Sutona.

Samo tri minuta kasnije novi ‘blitzkrieg’ Mostaraca i nova dva pogotka u mreži domaće ekipe. Ponovo je strijelac bio Bilal Jelić, a jednu loptu u svoju mrežu gurnuo je i igrač Hercegovine Mate Bilić.

U pretposljednjem minutu još dva pogotka, po jedan na obe strane. Prvo je Mostar SG potvrdio pobjedu preko kapitena Marija Aladžića, da bi konačnih 3:6 postavio Dragan Edi Marić.

U posljednjem kolu prvog dijela Hercegovina gostuje kod Bosne Kompred, dok Mostar SG dočekuje ekipu Sarajeva.