Derbi sadašnjeg i bivšeg šampiona

Ekonomčeva mladost protiv Lozničinog iskustva. Na jednoj strani bivši nosioci igre reprezentacije i Ekonomca Kocić, Perić, Stojković, De Sousa na drugoj novopečeni reprezentatici Marinković, Ćirka, Vasić, Tomić.

Sima se vratio

U drugoj rotaciji Ekonomca, jedno dobro poznato lice. Bivši kapitena reprezentacije Miloš Simić se vratio na parket!

Prvi pogodak je stigao nakon otvorene igre sa obe strane. Delić sekunde bio je dovoljan Marku Periću da odigra loptu koju više niko nije mogao zaustaviti. 1:0 Milosavljević nakon duplog pasa sa Kocićem gura loptu u prazan gol.

1:1 Aleksić, iskosa ostaje sam, nakon dobro odigrane tranzicije i rutinski matira Vulića.

Pokušala je Loznica da pred kraj prvog poluvremena iznenadi igrače Ekonomca uvodjenjem golmana igrača, ali na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Neodlučnost igrača Ekonomca u odbrani, iskoristio je Mladen Kocić, postigavši pogodak za 2:1.

Rosić je prošao “niz liniju” ubacio loptu u sredinu šesterca, koja je pogodila u nogu kapitena Ekonomca Vasića i završila iza ledja Milenkovića. 3:1

Pokušali su igrači Ekonomca da stignu do izjednačenja, uvodjenjem golmana igrača. Jedna takva situacija dovela je do pogotka Vasića. Krajnji rezultat 3:2.