Srbija

Ekonomac potopio Bečej u Jezeru

KMF EKONOMAC-KMF Bečej 10:1 (5:1)

Futsaleri Bečeja 2003 nastavljaju seriju loših rezultata. U subotu su doživeli poraz u Kragujevcu, gde ih je Ekonomac deklasirao rezultatom 10:1 (5:1).

Nepuna dva minuta su bila dovoljna domaćinu da preko Ćirke otvore Bečejce. Stojčevski u sedmom minutu povećava prednost domaćina. U 10.minutu nakon više sumljivh uzastopnih startova i nedosuđenih faulova nad igračima Bečeja, sevnula je kontra domaćih, Tomić uz pomoć Stanojević Stefana od koga se odbila lopta u sopstvenu mrežu postiže pogodak za 3:0. Uz salvu negodovanja gostiju zbog “nedosuđenih” faulova, najdeblji kraj je izvukao Stanojević koji je isključen. Nakon šestog akumuliranog prekršaja, KU sa 10 metara u 18.minutu precizno izvodi Novaković za 3:1. Stojčevski nakon faula nad Digićem u 6 metara u 20.minutu precizno izvodi kazneni udarac da bi na 5:1 tri sekunde pre kraja povisio golman Milenković pogodivši nebranjenu mrežu gostiju na suprotnoj strani terena.

U nastavku bez preokreta

Već u prvom minutu nastavka, Stojanović na asistenciju Ćirke dovodi domaćina u već nedostižnih 6:1. Nedugo potom i Marinković pogađa mrežu Jorgića. U 25.minutu strelac osmog gola za Ekonomac je bio povratnik u tim, bivši kapiten reprezentacije Miloš Simić. Do kraja utakmice u strelce su se upisali Tanasković u 31.mimutu i u 35.minutu svojim drugim golom Stojanović. Na kraju ubedljiv trijumf Ekonomca za treće mesto na tabeli sa 13 bodova iza Loznice koja ima utakmicu manje i vodećeg KMF Beogradski FON koji je na vrhu tabele. Bečeju je ovo već četvrti uzastopni poraz nakon mini-ciklusa teških mečeva i sa 9 bodova pao je na osmu poziciju na tabeli Prve Futsal Lige Srbije.