Grad na Štiri je u subotu uveče dobio svoje mesto na futsal mapi Evrope. KMF Loznica Grad je izvojevala sve tri pobede. Prvo mesto u grupi 5 je obezbedilo da se nadje u žrebu Elitne runde lige šampiona.

Izabranici Borka Surudžića, oslabljeni neigranjem brazilca De Souze, uz povredu reprezentativca Srbije Stojkovića, savladali su predstavnika Švedske, tim Õrebra rezultatom 3:6 (1:2).

Ramirez blistao, ali nedovoljno

Povela je KMF Loznica-Grad preko Rosića koji je u 3.minutu postigao prelep pogodak nakon odlično izvedenog kornera.

Nepuna tri minuta kasnije, poigravanje u odbrani Loznice, kažnjava Rodriguez koji šalje loptu pored nemoćnog Vulića.

Igralo se čvrsto, bez respekta, na granici faulova, uz pregršt pokušaja na obe strane. Vrebala je ekipa srpskog šampiona greške protivnika, uzdajući se na svoje iskustvo i izuzetno raspoloženog golmana Vulića. To se isplatilo u 15.minutu. Avramović je presingom došao do lopte i pravom majstorskom rolom istu sproveo u mrežu 1:2.

Pokušali su igrači Õrebra pred kraj prvog dela sa pet igrača u polju da dođu do izjednačenja, ali na odmor se otišlo rezultatom 2:1 za Lozničane.

Sedam sekundi

Prelomni trenutak utakmice desio se na otvaranju drugog dela. Igrači Loznice krenuli su sa centra, uputili je loptu Avramoviću, golman Šveđana je zakasnio i penal. Siguran egzakutor bio je Mladen Kocić Cipi postignuvši svoj drugi pogodak na meču. 3:1

Dva i po minuta kasnije, skoro pa ista situacija. Ponovo Perić ka Avramoviću, koji i ovoga puta stiže do lopte pre uspavanog golmana Herlina. Avramovič pokazuje klasu, vara rutinski golmana i postiže svoj drugi pogodak na meču za 4:1

Futsal pokazuje sve svoje draži. Igrači Õrebra pokušavaju igru sa pet u polju i za veoma kratko vreme preko Rodrigueza, koji sa još dva pogotka kompletira het-trik, stižu na gol zaostatka. 4:3

Mogao se Rodriguez, proslaviti, izjednačiti i preokrenuti tok utakmice da je bilo više koncentracije i da na golu nije briljirao Vulić.

Avramović položio sa trojkom

Fenomenalni Avramović, loptu upućenu od Dudua, prima na grudi i još jednim, svojim trećim pogotkom, otklanja sve nedoumice oko pobednika. Do kraja se u strelce upisao i Dudu koji je u 39.minutu postigao konačan rezultat.

Õrebro- KMF Loznica Grad 3:6 (1:2)