U utakmicama 5. kolo futsal lige Crne Gore imali smo priliku da gledamo veoma zanimljive mečeve. Pobjede Titograda i Baja Pivljanina u derbijima, remi Onogošta i Brskova kao i očekivane pobjede Studentskog doma i Cattara2019.

Cattaro2019 – Mirabile moda 7-1 (1-0)

Cattaro2019: Husar, Spalević, Đapić, Jakovljević, Babović, Lazarević, Pavićević, Spalević, Vukojević, Lobov; Mirabile moda: Savić, Kostić, Vučković, Drašković, Nenezić, Đurković, Ćipranić, Radulović, Perović. Strijelci: Jakovljević 5, Spalević N. 2 za Cattaro, a Kostić za Mirabile modu.

Ponovo je Dragan Jakovljević bio golgeterski raspoložen i sa pet komada u ovom kolu osamio se na vrhu liste strijelaca. Uz njega i Nikola Spalević sa 2 pogotka za punu mrežu gostiju. Držala se Mirabile moda do poluvremena. Ipak domaći su u drugom dijelu dodali gas i golovi su se ređali kao na traci. Počasni gol za goste djelo je Miloša Kostića. Očekivana i zaslužena pobjeda domaćih.

FC Onogošt – KMF Brskovo 4-4 (1-1)

FC Onogošt: Koprivica, Ćirković, Durutović, Kosović, Karadžić, Bečanović, Lukovac, Vulanović, Lončar, Cimbaljević, Perović, Drobnjak; KMF Brskovo: Vučetić D., Ćorović, Minić, Bulatović, Vučetić M., Baltić, Zindović, Pandurica, Radulović, Zejak; Strijelci: Drobnjak, Lončar, Karadžić, Cimbaljević za Onogošt, a Zejak, Ćorović, Zindović i Vučetić D. za Brskovo;Žuti karton:Cimbaljević, Durutović.

Sjajna futsal predstava u Nikšiću. Posle nekoliko promašenih šansi na obje strani iskusni Saša Drobnjak se sjajno okrenu u petercu gostiju i smjestio loptu pod prečku golmana Vučetića. Odgovor je stigao ekspresno Bojan Zejak je bio precizan i poravnao na 1-1. Bolje su krenuli gosti u nastavku i preko Eldina Ćorovića došli u vođstvtvo. Od 26.minuta kreće prava drama. Prvo smo u tom minutu vidjeli 2 pogotka, Lončar za 2-2 pa odmah Zindović za prednost Brskova. Brzo su gosti ispunili bonus od 5 prekršaja, ali domaći to nisu iskoristili. Promašili su Cimbaljević i Perović kaznene udarce da bi iz kontre uspio da izjednači Karadžić. Pogodak za totalni preokret djelo je mladog Cimbaljevića. Da gosti ne ostanu „dužni“ i po promašajima iz kaznenih udaraca potrudili su se Eldin Ćorović i Mileta Vučetić 2 puta. Na kraju rizik se isplatio Mojkovčanima. Krenuli su sa 5 igrača u polju, a golman Vučetić je sačekao loptu na drugoj stativi i donio bod svojoj ekipi. Trener Onogošta Veljo Tadić prokomentarisao je meč:

„ Promašili smo sigurno preko 10 zicera 1 na 1, 2 na 1 i pravo da Vam kažemmislio sam da ćemo izgubiti meč posle toga.Ali eto ovaj bod u redu je, idemo dalje sledeća utakmica protiv Mirabile mode nadam se da ćemo pobjediti da nas drži u trci za play off.

KMF Bajo Pivljanin – KMF Ulcinj 4-2 (2-2)

KMF Bajo Pivljanin: Đurković, Ćalasan De., Ristić, Šušić, Vuković M., Durutović N., Vuković K., Durutović M., Kandić, Ćalasan Da., Osmajić, Radonjić, Suknović, Maltez, Delić; KMF Ulcinj: Mećikukić, Berjašević,  Kurti, Alović, Divanović,  Molabećirović, Gurzaković, Beharević, Krumić, Sinani, Kolari, Seniković Ficić; Strijelci: Ćalasan Da., Durutović M.2, Vuković K. za Bajo Pivljanin, a Molabećirović i Seniković za Ulcinj; Žuti karton: Durutović M., Molabećirović, Krumić.

Baš kako smo i najavili. Neizvjesan meč ekipa sličnog kvaliteta. Prava prvenstvena utakmica sa mnogo energije, duela. No krenimo redom. Bolje su meč otvorili gosti. Greška domaće odbrane u 4 minutu i sjajna završnica gostiju, egzekutor Molabećirović. Čini se da je baš to trebalo ekipi iz Plužina da pokaže da zna da igra. Krenuli su dosta ofanzivnije, držali loptu al nijesu uspjevali da probiju bedem Ulcinjana. Na drugoj strani par nerealizovanih kontri uz dobre intervencije golmana Đurkovića. I tako do 20. minuta. Prvo je Darko Ćalasan pogodio sa 10-tak metara pod prečku. Čini se da je golman Mećikukić morao bolje da reaguje. I kada su svi mislili da je to to za prvo poluvrijeme u poslednjih 10 sekundi 2 pogotka. Prvo se Seniković sjajno zagradio, okrenuo i pogodio za 1-2, a sekund do kraja domaćin izvodi korner i Mirko Durutović koristi nepažnju odbrane Ulcinja i glavom poravnava na 2-2. Drugo poluvrijeme otvaraju domaćini kako su mogli poželjeti samo, dribling mladog Koste Vukovića i sa 10-12 metara skida paučinu gola Ulcinjana. Nastavak donisi više napad gostiju i veoma dobru defanzivu ekipe iz Plužina. U finišu su pokušali Ulcinjani sa golmanom u polju da poravnaju, ali su kažnjeni vrlo brzo. Izgubljenu loptu u praznu mrežu sa svoje polovine poslao je Mirko Durutović za konačnih 4-2. Durutović nam je iznio svoje vidjenje meča:

„Prava prvenstvena utakmica. Odigrali smo izuzetno dobru odbranu iz čega je polazilo sve. Čini mi se da smo zasluženo slavili. Moram istaći vepma fer i sportsku igru obje ekipe na čemu svima čestitam. Spremamo se za još jednu tešku utakmica protiv aktuelnog šampiona sledećeg vikenda.“

KMF Studentski dom – KMF Gorštak 4-0 (1-0)

KMF Studentski dom: Boljević, Femić, Gojačanin M., Alavać, Popović, Konatar Lj., Konatar S., Konatar N., Vojinović, Jovanović, Marković, Drašković; KMF Gorštak: Bulatović J., Bulatović M., Milošević, Marković, Darmanović, Labović, Rakić, Čogurić; Strijelci: Popović, Konatar Lj. 2 i Femić; Žuti karton: Femić, Darmanović.

Rutinska pobjeda Studenta i priključak vrhu tabele. Čini se lakše nego što se očekivalo došli su do bodova. Gosti su se kako tako držali do poluvremena, al u drugom nisu imali snage da isprate visok ritam domaćina. Na kraju visokih 4-0.

KMF Titograd – KMF Nikšić 2-1 (2-1)

KMF Titograd: Despotović, Sekulić, Miličić, Obradović, Spasojević, Nikolić, Efović, Mugoša, Bajović, Barović, Vidaković, Avdić; KMF Nikšić: Kustudić, Kovačević R., KovačevićM., Bošković, Ćorić, Mugoša, Agramović, Vuković, Puletić, Mijušković, Đedović, Lalić, Čolaković, Tomašević; Strijelci: Bajović 2 za Titograd i Vuković za Nikšić; Žuti karton: Despotović, Bošković, Kustudić, Lalić.

Još jedan derbi koji je opravdao očekivanja. Sjajno veče imao je Bojan Bajović koji je svoj povratak na teren posle povrede krunisao sa 2 pogotka za prednost domaćih. Vratili su se borbeni Nikšićani u igru preko Dada Vukovića U 18. minutu. Isti igrač je imao lijepu šansu da donese izjednačenje u 20. minutu ali njegov kazneni udarac sa 10.metara zaustavio je golman Sekulić. U drugom poluvremenu loptu su više držali gosti, napadali ali nisu uspjeli da osvoje bod, Nakraju rezultat iz prvih 20. minuta 2-1.