Kako se primiče finiš šampionata sve je komplikovanije u borbi za 4.poziciju. Na čelu tabele Bajo Pivljanin i Titograd su rezervisali prve dvije pozicije, Studentski dom sjajnim igrama u proljećnom dijelu sigurno drži 3. mjesto, dok su u borbi za poslednju kartu za play off čak 4 ekipe. Ulcinj sa 25, Brskovo sa 24, Nikšić i Onogošt sa 22 boda kako stvari stoje do zadnjeg kola će voditi mrtvu trku. Neizvjesnosti neće nedostajati. Prethodnog vikenda odigrano je 16. kolo:

KMF Brskovo – FC Onogošt 6-3 (3-2)

KMF Brskovo: Vučetić D., Ćorić, Vučetić M., Bojović A., Bojović V., Radulović, Minić B., Minić N., Zejak, Milačić, Zindović, Bulatović, Baltić, Rečević; FC Onogošt: Ćirković, Koprivica, Durutović, Cimbaljević, Karadžić, Vulanović, Perović, Marković, Drobnjak, Vuković, Puletić; Strijelci:Minić B. 2, Bojović V. 3, i Vučetić M. za Brskovo, a Vuković, Durutović i Cimbaljević za Onogošt. Žuti karton: Radulović, Minić B., Bojović V., Bulatović, Cimbaljević.

Sam start utakmice nije nagovještavao ovakav ishod. Furiozno su počeli izabranici Veljka Tadića i već u 9. minutu imali 2 gola prednosti, precizni su bili Vuković i Durutović, a uz to i par izglednih prilika da još ubjedljivije povedu. Čuvao je golman Vučetić svoju ekupi u tim trenutcima meča. Iskusna ekipa Brskova brzo se vratila u meč i u periodu od 15. do 20. minuta uspjela da napravi totalni preokret u režiji Bojana Minića i Voja Bojovića. I drugi dio bolje otvaraju gosti iz Nikšića i u 26. minutu preko Cimbaljevića poravnaju na 3-3. Još jedan veoma dobar period za domaće od 28. do 30. minuta i prednost preko Vučetića i opet Bojovića. Pokušala je ekipa iz Nikšića nešto više u finiša al tačku na meč stavio je meč viner Bojović u poslednjem minutu za konačnih 6-3. Ovim trijumfom, a i raspletom ostalih utakmica Brskovo je ostalo u dobroj poziciji (bod iza Ulcinja koji je 4) za play off, dok ni gosti nijesu bez šansi, al su njihovi izgledi znatno manji.

KMF Gorštak – KMF Studentski dom 1-6 (0-3)

KMF Gorštak: Živković L., Živković M., Labović, Bulatović, Milošević, Darmanović, Rakić, Čogurić, Todorović, Radović; KMF Studentski dom: Boljević, Pejović, Femić, Gojačanin, Konatar Lj., Konatar N., Konatar S, Koprivica, Čolović, Alavać, Popović, Vojinović, Jovanović, Marković. Strijelci: Labović za Gorštak, a Koprivica 2, Femić, Gojačanin, Konatar N. i Alacać za Studentski dom. Žuti karton: Živković M., Milošević i Koprivica.

Mnogo lakše nego što se očekivalo Studenti su prošli kroz gostovanje u Kolašinu. Potvrdili su izabranici trenera Markovića sjajnu proljećnu formu. Imaju 5 od 5 čime su se usidrili na 3. poziciji. Na vrijeme su gosti otvorili ekipu Gorštaka preko Koprivice, zatim je Femić povisio na 2-0 a reprezentativac Gojačanin na 3-0 za prvih 20 minuta. Nastavak ista priča. Iako je Labović smanjio na 3-1 brzo su gosti osigurali pobjedu preko Konatara, zatim je precizan bio Alavać, a u samom finišu tačku na meč stavio je Koprivica svojim drugim pogotkom. Na kraju zaslužena pobjeda ekipe iz Podgorice.

FK Ulcinj – KMF Bajo Pivljanin 0-3 (0-0)

FK Ulcinj: Mećikukić, Berjašević, Mugoša, Alović, Divanović, Molabećirović, Gurzaković, Aličković, Kolari, Seniković, Ficić, Tafić, Čaušić, Simoviq; KMF Bajo Pivljanin: Đurković, Ćalasan De., Vuković K., Radonjić, Durutović N., Vuletić, Ristić, Šušić, Vuković M., DurutovićM., Kandić, Ćalasan Da., Osmajić, Delić. Stijelci: Kandić, Vuletić i Durtović M. Žuti karton: Molabećirović, Durutović M., Radonjić.

Jedan od derbija kola odigran je u Ulcinju. Sala osnovno škole „Maršal Tito“ bila je neosvojiva za goste sve do 16. kola. Izuzetno motivisani i jedni i drugi oprezno su ušli u meč vodeći više račina o svojoj mreži. Ipak domaći su zaprijetili preko Molabećirovića u par navrata, zatim je opasan bio i Mugoša i Alović, dok su gosti odgovorili prego Šušića, Vuletića i Radonjića ali su mreže mirovale. Nastavak igre donosi dosta uzbuđenja i požrtvovanosti. Golmani su imali svoje veče. Sve do 30 minuta bilo je 0-0 kada je korpulentni Kandić jednu odbijenu loptu poslao u mrežu domaćih. Do kraja su morali Ulcinjani da probaju na sve ili ništa sa džokerem u napadu, ali nijesu uspjeli. Prvo je Vuletić sa svoje polovine duplirao prednost, a u samom finišu Durutović je dobro istrčao i postavio konačnih 3-0 z agoste iz Plužina. Ovim porazom domaćini su znatno ugrozili 4. poziciju jer im je ekipa Brskova na samo bod zaostatka. Gosti su načelu tabele i u dobroj formi dočekuju nastavak takmičenja.

KMF Mirabile moda – KMF Cattaro2019 5-1 (0-0)

KMF Mirabile moda: Sekulić, Vučković, Nenezić Perović, Fatić, Dukić, Drašković, Bakrač, Vukčević, Vučinić, Đurković; KMF Cattaro2019: Manojlović, Spalević N., Spalević M., Bjelanović, Pavićević, Đapić. Stijelci: Vukčević 2, Nenezić, Vučinić i Đapić ag za Cattaro2019, a Pavićević za Cattaro. Žuti karton: Bjelanović.

Da se ozbiljan futsal ne igra sa samo 5 igrača pokazali su nam igrači Cattara. Sa samo jednim futsalerom na klupi mogli su da se odupru Mirabile modi nekih 20-25 minuta. Kad ih je stigao umor stigli u i golovi. Čak 5 u mreži Kotorana za 15 minuta, uz počasni pogodak Pavićeviča. Pisali smo da domaća ekipa u proljećnem dijelu izgleda dosta ozbiljnije što su potvrdili i u ovom meču, i sa 3 osvojena boda pobjegli sa začelja.

KMF Nikšić – KMF Titograd 1-5 (1-4)

KMF Nikšić: Savić, Mašulović, Tošić, Jakovljević, Perošević, Agramović, Lalić, Nikolić, Tomašević, Božović, Mijušković, Đedović, Kostić; KMF Titograd: Sekulić, Ćorović, Drašković, Spasojević, Barović, Miličić, Nikolić, Marković, Adžić, Obradović. Strijelci: Božović za Nikšić, a Marković 2, Ćorović, Nikolić i Miličić za Titograd. Žuti karton: Sekulić, Mašulović. Crveni karton: Savić, Nikolić.

Ni d od derbija. Zaslužena i ubjedljiva pobjeda aktuelnog šampiona. Sve je jasno bilo već posle prvih 20 minuta meča. Na prvi gol smo čekali do 6. minuta kada je Marković preciznim udarcem riješio uigranu akciju posle auta. Brzo su domaći odgovorili preko Božovića koji je na efektan način savladao Sekulića. Grešku Peroševića u 12. minutu kaznio je Ćorović za novu prednost Podgoričana. Nastavili su gosti u istom ritmu ovaj put je Nikolić sjajno proša i bocnuo golmana Savića. Odmah zatim precizna kontra koju rješava Miličić sa druge stative. U 18. minutu golman Savić je faulirao igrača Titograda van golmanskog prostora, a sudija Jovićević mu je bez razmišljanja dodijelio crveni karton. To kao da je bio znak da svi spuste gas. Do poluvremena je ostalo 1-4. Pokušavali su domaći u nastavku da izvrše pritisak ali bezuspješno. Imali su i kazneni udarac sa 6 metara ali je Sekulić zaustavio šut Božovića. Tačku na ubjedljivu pobjedu Titograda stavio je Marković u 39. minutu svojim drugim pogotkom.