Prolećni deo šampionata crnogorske futsal lige počeo je i za Cezar.

I to na kakav način! Budvani su usled odustajanja Čelika bili slobodni u 12. kolu, a u 13. rundi pokazali su kakav kvalitet poseduju. Iako oslabljeni (Vukoman Gagović pauzirao zbog kartona, Saša Gojković zbog povrede) i pored brojnih problema u putu (zbog obustave saobraćaja na jednom delu puta ‘u minut do 12’ su na utakmicu stigli Vuletić, Spalević i Sokić), igrači Cezara su ubedljivo savladali tradicionalno neugodnog rivala – KMF Bajo Pivljanin sa ubedljivih 2:7. Napadali su izabranici Ljuba Dragišića od samog starta meča i prosto je neverovatno kakve šanse u gol nisu pretvorili igrači gostujućeg tima. Domaćin je pretio iz kontra napada, ali su se u prvom poluvremenu sjajnim odbranama istakli Dejan Ćalasan sa jedne i Nemanja Koprivica sa druge strane. Prvi pogodak viđen je u 17. minutu. Sjajnom akcijom u kojoj su učestvovali svi igrači gostujuće ekipe lopta je stigla do kapitena Spalevića koji je uposlio najboljeg strelca crnogorske lige Dragana Jakovljevića, a ovaj je potvrdio klasu i sproveo loptu iza leđa raspoloženog Ćalasana. Mogao je i Bajo do gola, ali je Koprivica, kao i njegov kolega Ćalasan imao svoje veče pa se na odmor otišlo uz minimalnu prednost Cezara. Prvi do gola u nastavku ponovo dolaze gosti, a strelac je ko drugi nego Jakovljević posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu. Zaigrao je domaćin tada dosta agresivnije, stvorio nekoliko prilika pred golom odličnog Koprivice, ali promene rezultata nije bilo sve do 27. minuta. Domaćin je nagrađen za hrabru i ofanzivnu igru, pa je posle gužve u šest metara Cezara loptu u gol sproveo Miloš Maltez. Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju jer je samo minut kasnije najbolji pojedinac ove utakmice Dragan Jakovljević kompletirao het trik. Popularni Jakov se poput munje spustio uz levu aut liniju i u maniru najboljih svetskih strelaca zatresao mrežu domaćina. U 30. minutu Cezar stiže do četvrtog gola i to preko kapitena Spalevića koji je rutinski završio fenomenalnu akciju i delovalo je da će gosti lako privesti meč kraju. Ipak, nespretan faul na samoj ivici šest metara Cezara u 31. minutu dao je dobru priliku domaćinu da stigne do drugog gola. Kapiten Milivoje Dondić izveo je majstoriju, lobovao visokog Koprivicu, pogodio okvir gola, a lopta se od prečke odbila do Miloša Osmajića koji je sproveo u mrežu. Usledila je rokada na golu Budvana, Sokić je zamenio Koprivicu, a Cezar je iz kontra napada stigao do petog gola. Asistenciju Jakovljevića u gol je pretvorio Luka Vuletić i tako je pogotkom krunisao zaista odličnu partiju. Akcija kod šestog gola Cezara počela je od golmana Sokića koji je rukom pronašao Jakovljevića, a ovaj je nesebično dodao do Janjuševića kome nije bilo teško da se upiše u strelce u 35. minutu. Nekoliko trenutaka kasnije, isti minut, isti egzekutor – Božidar Janjušević pogađa za konačnih 2:7! Ovom pobedom, ali pre svega igrom, Cezar je najavio da su šampionske ambicije ove ekipe opravdane i da će izabranici Ljuba Dragišića imati velike šanse da konačno ostvare dugogodišnji san i donesu titulu u Budvu. Trenutno stanje na tabeli crnogorske futsal lige izgleda ovako:

Bajo Pivljanin – Cezar 2:7 (0:1)

Strelci: Miloš Maltez 27. i Miloš Osmajić 31. – Dragan Jakovljević 17. , 23. i 28. , Nikola Spalević 30. , Luka Vuletić 33. Božidar Janjušević 35. i 35.

Sudije: Boban Živaljević i Žarko Markuš.

Dvorana: Sportski centar Nikšić

Bajo Pivljanin: Dejan Ćalasan (golman), Darko Ćalasan, Miloš Osmajić, Milivoje Dondić (kapiten), Goran Delić, Kosta Vuković, Miloš Maltez, Mihailo Ristić, Mitar Kandić.

Trener: –

Cezar: Nemanja Koprivica (golman), Žarko Sokić (golman), Dragan Jakovljević, Luka Vuletić, Nikola Spalević (kapiten), Božidar Janjušević, Milan Tomašević, Semir Gurzaković, Lazar Vulanović, Mihailo Damjanović.

Trener: Ljubo Dragišić