U sportskoj dvorani ‘Župa’ u Tivtu odigran je prvi od dva prijateljska meča između Crne Gore i Kipra.

Publika je mogla da uživa u uzbudljivom susretu koji su bolje otvorili gosti, ali je siguran na golu Crne Gore bio Despotović. Ipak, i pored blage terenske inicijative Kiprana, prvi do gola stižu Crnogorci i to preko Bajčetića u 7. minutu. Gojković je sjajno uposlio Ćorovića čiji je šut zaustavio maestralni Skampilis, ali je na odbijenu loptu natrčao prvotimac Titograda i sproveo je u mrežu za veliku radost domaćih navijača. U 15. minutu Mugoša i Drašković su pokušali da započnu akciju na polovini terena, ali su prekombinovali u razmeni pasova što su Kiprani iskoristili i iz kontra napada preko omalenog Kanja stigli do 1:1. Delovalo je da će se ovim rezultatom završiti prvi deo igre, ali su prava uzbuđenja usledila u poslednjem minutu poluvremena! Prvo je Bojan Bajović topovskim udarcem sa oko 15 metara pogodio mrežu Kiprana, a u poslednjoj sekundi gosti su napravili nesmotren šesti prekršaj koji je doneo kazneni udarac sa 10 metara Crnoj Gori. Odgovornost je preuzeo Bajović, ali je njegov udarac zaustavio Skampilis. Na samom startu drugog dela igre, u 22. minutu, Mugoša pogađa za 3:1 i delovalo je da domaćin drži sve konce igre u svojim rukama. Ipak, Kiprani se nisu predavali pa su golovima Kanja u 29. , Hadžigeorgisa u 31. i Liotatisa u 37. minutu stigli do potpunog preokreta i vođstva od 3:4. Vremena je bilo sve manje, Crnoj Gori se smešio poraz, ali da se tako nešto ne desi pobrinuo se najbolji strelac lige Dragan Jakovljević! Igrač Cezara odlično se snašao pred golom Skampilisa u poslednjim trenucima meča i spasao je svoju reprezentaciju poraza! Na kraju, najrealnijih 4:4 u meču u kom je neutralna publika zaista mogla da uživa, a golove koje su postigli reprezentativci Kipra možete pogledati na početku teksta. Pre ovog duela na terenu sportske hale ‘Župa’ u Tivtu bili su igrači omladinskih reprezentacija Crne Gore i Kipra, a Kiprani su trijumfovali rezultatom 3:2.