U derbi meču 12. kola crnogorske futsal lige Nikšić je u uzbudljivoj utakmici uspeo da savlada Berane i tako napravi veliki korak ka plej ofu.

Beranci su bolje otvorili meč i već posle tri minuta igre imali su dva gola prednosti. Strelci za erupciju oduševljenja oko 100 navijača u hali na severu Crne Gore bili su Đuro Milanović i Vojislav Bojović. Ipak, radost domaćih nije dugo trajala jer je Nikšić pogotkom za tv špice reprezentativca Alekse Bečanovića u 4. minutu smanjio , a zatim golovima pojačanja iz Čelika Miloša Durutovića u 7. i 8. minutu potpuno okrenuo rezultat. U samom finišu prvog poluvremena Vaso Dubak je izjednačio na 3:3 i najavio veliku borbu do kraja utakmice. Nastavak je u potpunosti pripao gostima koji su golovima reprezentativaca Peroševića i Bečanovića u 23. , odnosno 25. minutu stigli do prednosti od 3:5 i veoma važna tri boda u borbi za plasman u plej of. Trenutno stanje na tabeli crnogorske futsal lige izgleda ovako: