U 13. kolu Crnogorske futsal lige ekipa Studentskog doma bolja je bila u derbiju od Onogošta, Pruška iznenadila Brskovo, vodeći sigurni, a Nikšić lako prošao kroz Radanoviće.

FC Pruška – KMF Brskovo 5-1 (1-1)

FC Pruška: Stefanović, Knežević, Krgović, Mekić, Gurešić, Alić, Vukićević, Poljak, Drndar, Suljević, Ćorović; KMF Brskovo: Vučetić D., Baltić, Vučetić M., Ćorić, Radulović, Pandurica, Zejak, Bulatović, Bojović V., Bojović A., Zindović, Rečević. Strijelci: Alić 3, Poljak, i Mekić za Prušku, a Vučetić M. za Brskovo. Zuti karton: Poljak.

Ubjedljiv trijumf ekipe pruške iako su favoriti bili gosti iz Mojkovca. Rasterećeni domaćini su odigrali sjajan meč i najviše zahvaljujući trostukom strijelcu Aliću i perfektnoj igri u drugom poluvremenu došli do bodova. S druge strane gosti vidno umorni, nijesu uspjeli da pariraju više od 20 minuta raspoloženim Bjelopoljcima. Iako su im ovi bodovi bili itekako važni u borbi za play off nijesu uspjeli. Na kraju zaslužena pobjeda ekipe Pruške.

KMF Bajo Pivljanin – KMF Mirabile moda 6-2 (4-1)

KMF Bajo Pivljanin: Ćalasan De., Osmajić, Ristić, Ćalasan Da., Durutović N., Durutović M., Maltez, Suknović, kandić, Šušić, Vuletić; KMF Mirabile moda: Sekulić, Ćipranić, Vučinić, Pejurić, Đurković, Krivokapić, Vukčević. Strijelci: Vuletić, Maltez 2, Suknović, Vukčević ag., Ćipranić ag. za Bajo Pivljanin, a Đurković i Ćipranić za Mirabile modu. Žuti karton Durutović.

Rutinska pobjeda lidera na tabeli. Igrači Baja Pivljanina odigrali su onoliko koliko im treba za siguran trijumf. Trener Dondić je iskoristio priliku da pruži šansu igračima koji imaju manju minutažu koju su neki na pravi način i iskoristili. I gosti su odigrali solidan meč, čak i poveli u 3. minutu, al ništa više od solidne partije nijesu mogli.

KMF Studentski dom – FC Onogošt 4-3 (2-1)

KMF Studentski dom: Boljević, Pejović, Femić, Konatar N., Čolović, Konatar Lj., Konatar S., Gojačanin, Koprivica, Popović, Vojinović, Jovanović, Marković; FC Onogošt: Ćirković, Cimbaljević, Vučinić, Vulanović, Krunić, Kosović, Perović, Marković, Lukovac, Drobnjak, Vuković. Strijelci:Konatar Lj., Gojačanin i Čolović za Studentski dom, a Vuković 2 i Marković za Onogošt. Žuti karton: Koprivica, Cimbaljević i Vuković.

Još jedna veoma bitna pobjeda ekipe Studentski dom. Ovaj put savlladali su direktnog konkurenta za play off sastav Onogošta. Bolje su domaći počeli meč, posle par izglednih šansi prednost svom timu donosi Ljubo Konatar. Brzo je odgovorio Onogošt i preko reprezentativca Markovića poravnao na 1-1. Novu prednost Studentima u 15. minutu donosi Čolović i tako postavlja konačan rezultata prvog poluvremena. I u drugom dijelu ista priča, domaći bolje kreću i opet preko Čolovića povećavaju prednost.Danilo Vuković smanjuje u 35 min na gol zaostatka, ali minut kasnije Gojačanin vraća prednost na dva. U finišu opet Vuković vraća neizvjesnost, ali više od toga Onogošt nije moga.

KMF Cattaro 2019 – KMF Nikšić 2-5 (0-1)

KMF Cattaro 2019: Manojlović, Spalević N., Pavićević, Lazarević, Spalević M., Bjelanović, Milić; KMF Nikšić: Kustudić, Savić, Bošković, Ćorić, Jakovljević, Božovoć, Lalić, Mijušković, Nikolić, Agramović, Đedović. Strijelci: Pavićević, Spalević N. za Kattaro2019, a Bošković 2, Božović, Jakovljević i Nikolić na Nikšić.

Sigurna pobjeda gostiju iz Nikšića na neugodnom gostovanju u Radanovićima. Rano su preko Boškovića došli do prednosti koju su sačuvali do poluvremena. Imao je Kattaro par izglednih situacija ali je Kustudić bio na visini zadatka. Drugi dio opet Bošković otvara novim pogotkom, Kattaro odgovara preko Pavićevića, ali za nešto više nijesu imali snage. Sa samo 6 igrača ne može se ozbiljno parirati ekipi kaja pretenduje na play off. Do kraja još 3 pogotka gostiju i jedan domaćih za konačnih 5-2.

KMF Titograf – KMF Gorštak 5-2 (4-2)

KMF Titograd: Despotović, Sekulić, Ćorović, Miličić, Barović, Efović, Spasojević, Mugoša, Obradović, Adžić, Nikolić, Vidaković, Marković, Mijović; KMF Gorštak: Živković, Popović, Labović, Rakić, Milošević, Darmanović, Čogurić, Živković, Todorović, Bulatović, Radović. Strijelci: Vidaković 2 , Adžić 2 i Ćorović za Titograd, a Labović 2 za Gorštak.

Sigurna igra i pobjeda šampina Crne Gore. Iako je na startu bar malo zamirisalo n amoguće iznenađenje. Poveli su gosti sa 2 brza gola Labovića, ali preko Vidakovića 2 puta i Adžića  Titograd je preokrenuo i mirno priveo meč kraju. Do kraja pogotak Ćorovića za konačnih 5-2. Kolašinci su još jednom pokazali da itekako dobro igraju protiv najjačih