Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je Estoniju u poslednjem meču turnira preliminarne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se 2020. godine održati u Litvaniji.

Posle prvih 20 minuta bez golova, ali sa nekoliko dobrih prilika na obe strane, Crnogorci su u drugom poluvremenu zaigrali dosta konkretnije i koncentrisanije u samoj završnici, a to je donelo rezultat! Na meču protiv Holandije Bajović je posle svega desetak sekundi igre u drugom poluvremenu zatresao mrežu rivala, a sada je tako nešto ponovio Mugoša kome je bilo potrebno 13 sekundi da Crnu Goru dovede u vođstvo. Na novi pogodak čekalo se do 26. minuta kada je Obradović duplirao prednost, da bi iskusni Barović šest minuta kasnije povisio na 3:0. Gol za ubedljivih 4:0 postigao je Ćorović u 34. minutu, da bi minut kasnije Zoran Barović dobio drugi žuti karton, a Estonija za dva minuta koliko je imala igrača više nije uspela da savlada raspoloženog Despotovića. Na kraju, 4:0 pobeda koja će Crnu Goru odvesti u narednu rundu kvalifikacija ukoliko Holandija u meču koji se igra od 18 časova savlada Bugarsku. Ako domaćin turnira Bugarska iznenadi Holanđane koji su već obezbedili plasman u glavnu fazu i odigra nerešeno ili slavi protiv trenutno prvoplasirane ekipe ove grupe, Crna Gora će takmičenje završiti kao trećeplasirana.

Crna Gora – Estonija 4:0 (0:0)

Strelci: Mugoša 21. , Obradović 26. , Barović 32. i Ćorović 34.

Crna Gora: Despotović – Gojković, Barović, Bajović, Mugoša.

Klupa: Sekulić, Drašković (kapiten), Bečanović, Ćorović, Vidaković, Spasojević, Perošević, Obradović.

Selektor: Sveto Ljesar

Estonija: Boskin (kapiten) – Titenok, Kostin, Ervin Stuf, Edvin Stuf.

Klupa: Rajando, Papsi, Savikin, Tšernei, Rebane, Panin, Munskind, Babjak, Puke.

Selektor: Dmitri Skiperski