U drugom kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se 2020. godine održati u Litvaniji, Crna Gora je poražena od prvog favorita ove grupe, Holandije, rezultatom 4:2.

Posle izjednačenih prvih pet minuta igre u kojima nije viđen nijedan pogodak, Holandija dolazi do prednosti preko Velsebora u 6. minutu. Do odlaska na odmor viđeno je par dobrih prilika na obe strane, Despotović i Van Masbomel bili su na nivou, ali je Velsebor bio taj koji je napravio razliku, pa je u 13. minutu povisio na 2:0. Već na samom startu drugog poluvremena Bojan Bajović vraća nadu Crnoj Gori da može do povoljnog rezultata i golom posle samo 15 sekundi igre u nastavku smanjuje na 2:1. Ređale su se šanse na obe strane, remi je možda bio i realan ishod ove utakmice, ali Holandija je u periodu od 33. do 34. minuta golovima Justa i Buzambua otišla na nedostižnih 4:1 i tako rešila susret. Uspeli su Crnogorci da smanje preko najboljeg strelca lige Dragana Jakovljevića u 37. minutu, ali je to bilo sve od ovog meča. Holandija je posle pobede protiv Estonije (4:1) i trijumfa nad Crnom Gorom (4:2) već obezbedila plasman u glavnu fazu kvalifikacija, a sa kog će mesta u sledeću rundu znaće se posle meča protiv Bugarske. Bugari su uz dosta muke savladali Estoniju sa 3:2 iako su u dva navrata gubili. Golove za Bugarsku postigli su dva puta Cvetanov i Baharov, dok su kod Estonaca bolji od ostalih bili Titenok i Kostin. Trenutno stanje na tabeli ove grupe izgleda ovako:

1. Holandija 2 2 0 0 8:3 6
  2. Bugarska 2 1 1 0 4:3 4
  3. Crna Gora 2 0 1 1 3:5 1
  4. Estonija 2 0 0 2 3:7 0

U poslednjem kolu snage će odmeriti Holandija i Bugarska odnosno Crna Gora i Estonija, a Crnogorci mogu do naredne runde ukoliko savladaju Estoniju, a Holanđani budu bolji od Bugarske. Naravno, tada će se gledati ukupna gol razlika koja je trenutno na strani Bugara.

Crna Gora – Holandija 2:4 (0:2)

Strelci: Bajović 21. i Jakovljević 37. – Velsebur 6. i 13. , Just 33. i Buzambu 34.

Sudije: Hikmat Kafarli (Azerbejdžan), Havier Moreno Reina (Španija), Kostas Nikolau (Kipar)

Crna Gora: Despotović – Drašković (kapiten), Barović, Bajović, Mugoša.

Klupa: Sekulić, Gojković, Bečanović, Ćorović, Jakovljević, Vidaković, Spasojević, Perošević, Obradović.

Selektor: Sveto Ljesar

Holandija: Van Masbomel – Saduni (kapiten), El Ganuti, Zeruali, Jordani.

Klupa: Kujk, Buzambu, Mosaui, Just, Burarasi, Velsebur, Bujozan, Melah, Van Der Ejnden.

Selektor: Maksimilian Tjaden