Odigrano je 8. kolo prve futsal lige Crne Gore. Nije bilo većih iznenađenja. Titograd bolji od Studenata u derbiju, Ulcinj od Cattara2019, a Bajo Pivljanin od Pruške.

KMF Bajo Pivljanin – FC Pruška  5-2 (2-0)

KMF Bajo Pivljanin: Đurković, Ćalasan De., Ristić, Vuković M., Durutović N., Vuković K., Durtović M., Kandić, Ćalasan Da., Osmajić, Suknović, Maltez, Delić. FC Pruška: Stefanović, Kasumović, Krgović, Mekić, Alić K, Gurešić, Alić E., Vukićević, Suljević, Ćorović, Sijarić; Strijelci: Ćalasan Da., Kandić, Vuković K. 2, Durutović M., za Bajo Pivljanin, a Alić K.2 za Prušku; žuti karton: Alić E., Ćorović.

Zanimljiva futsal predstava u SC Nikšić. Rano su domaćini otvorili mrežu Bjelopoljaca, već u 5. minutu Darko Ćalasan je pogodio posle uigrane akcije iz kornera. Nije se dugo čekalo ni na drugi gol, preciznu kontru završio je Kandić. I pored par prilika na obje strane i promašenog kaznenog udarca domaćina ovo je rezultat prvog poluvremena. Nastavak donosi mnogo više uzbuđenja. Dosta ofanzivnije su krenuli gosti, što im se isplatilo u 26.minutu. Sa 7 metera precizan šut Alića za 2-1. Mladi Vuković je svojim pogotcima u 28. i 32. minutu čini se riješio pitanje pobjednika. Pokušali su igrači Pruške sa igračem više u polju. Sve što su uspjeli je da smanje rezultat na 4-2 opet preko Kemala Alića. Imali su gosti još par prilika koje je zaustavio golman Đurković. U finišu meča izgubljena lopta gostiju sa viškom i Durutović postavlja konačan rezultat. Jedna fer i korektna utakmica i zaslužena pobjeda lidera na tabeli.

Trener domaćih Milivoje Dondić je prokometnarisao meč:

„Prije svega čestitke gostima na fer i korektnoj igri i ponašanju. Mi smo odigrali veoma dobar meč iako smo bili oslabljeni neigranjem tri standardna igrača. Dobro je da smo se vratili na pobjednički kolosjek. Malo smo se mučili početkom drugog poluvremena, ali čini mi se da rezultat nije dolazio u pitanje. Pred nama je u nedelju izuzetno težak, a ujedno i bitan, meč protiv Studenskog doma. Spremamo se i nadam se da ćemo ga spremno dočekati.“

KMF Nikšić – KMF Mirabile moda 8-2 (6-0)

KMF Nikšić: Kustudić, Agramović, Čorić, Božović, Nikolić, Vuković, Puletić, Tomašević, Mijušković, Lalić, Čolaković, Kovačević; KMF Mirabile moda: Savić, Sekulić, Vučković, Vučinić, Đurković, Perović, Drašković, Ćipranić, Nenezić, Dukić; Strijelci: Puletić 2, Ćorić 2, Lalić, Agramović, Božović i Nikolić za Nikšić, a Đurković i Dukić za Mirabile modu.

Baš onako kako smo najavili. Jedna rutinska pobjeda domaćina gdje su priliku dobili igrači koji manje igraju. I iskoristili su je na lijep način. Gosti i ovaj put do sredine poluvremena su se držali i bili u igri. Posle toga Nikšićani vrlo brzo rješavaju sve. Na kraju meča i više nego zasluženih 8-2.

KMF Gorštak – KMF Brskovo  4-6 (2-3)

KMF Gorštak: Kljajić, Vukićević, Marković, Rakić, Čogurić, Marković, Milošević, Darmanović, Miladinović; KMF Brskovo: Vučetić D., Baltić, Radulović, Minić, Ćorović, Pandurica, Vučetić M., Zejak, Bulatović; Strijelci: Marković 3, Milošević za Gorštak, a Ćorović 2, Minić, Zejak 2 i Vučetić M. Za Brskovo. Žuti karton: Ćorović.

Lijepa futsal predstava u Kolašinu. Još jednom ekipa Gorštaka svoju dobru partiju nije krunisala prvim bodovima. Ipak, favorizovani gosti su meč otvorili onako kako se poželjeti može. Preko Ćorovića i Minića već u 4. minutu su imali 2 gola viška. Kratko je smanjio Marković, ali Zajak vraća na 2 razlike. Raspoloženi Filip Marković u 10.minutu svojim drugim pogotkom vraća neizvjesnost meču. Do poluvremena po par prilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao. Nastavak meča i bolja igra ekipe Brskovova. Zejak i Ćorović dovode Mojkovčane do prednosti od 5-2. Brz odgovor domaćina stigao je posle 3. pogotka sjajnog Marković i Miloševića. Do kraja meča napadali su Kolašinci ali nisu uspjelu da izjednače. U finišu tačku na meč stavio je Mileta Vučetić za konačnih 4-6.

Kapiten Brskova Danilo Vučetić nije krio zadovoljstvo posle meča:

„Izuzetno težak meč za nas, naročito što se tiče fizičke snage, ali opravdali smo ulogu favorita. Domaćinu sve čestitke na dobroj igri i zalaganju do poslednjeg minuta. Do kraja nam preostaju 2 derbija, nadamo se dobrom rezultatu i još boljoj poziciji na tabeli“

FC Ulcinj – KMF Cattaro2019  4-1  (2-1)

FC Ulcinj: Mećikukić, Popović, Gurzaković, Krumić, Kurti, Horxa, Alović, Divanović, Kolari, Seniković, Ficić, Molabećirović. KMF Cattaro2019: Lobov, Husar, Spalević, Pavićević, Đapić, Bjelanović, Jakovljević, Babović, Vukojević. Strijelci: Divanović, Kurti, Krumić, Molabećirović za Ulcinj, a Spalević ua Cattrao2019. Žuti karton: Divanović, Jakovljević, Babović.

Opravdali su Ulcinjani ulogu favorita i ostali u trci za čelo tabele. Meč su otvorili na pravi način. Iskusni Divanović u 1. pa Kurti u 3. minutu donose prednost domaćinu. Vidjelo se da su bolji tim u ovom meču. Kotorani su odgovorili preko Spalevića u 7.minutu meča. To je ujedno i rezultat prvih 20 minuta. Početak drugog dijela donio je veliku borbu. Čini se da je pogotkom Krumića sredinom drugog poluvremena sve bilo riješeno. Do kraja precizan je bio i Molabećirivć.

KMF Titograd – KMF Studentski dom 6-4 (2-4)

KMF Titograd: Despotović, Sekulić, Pejović, Miličić,Efović, Adžić, Obradović, Barović, Nikolić, Vidaković, Barović, Spasojević, Perošević; KMF Studentski dom: Boljević, Mihaljević, Femić, Čolović, Konatar S., Konatar Lj., Gojačanin, Koprivica, Alavać, Popović, Klikovac, Jovanović, Marković; Srijelci: Obradović 4, Barović i Perošević za Titograd, a Gojačanin 2, Koprivica i Femić za Studentski dom; Žuti karton: Adžić, Koprivica, Alavać.

Sjajna futsal predstava u Podgorici. Studenti još jednom od sjaja do očaja. Šampion šampionski u drugom poluvremenu. Krenimo redom. Titograd, odnosno Saša Obradović sjajno otvara meč i sa dva brza gola nagovještava laku pobjedu domaćina. Ipak ekipa Miluna markovića se veoma brzo vraća u meč i do poluvremena pravi preokret na čak 4-2 pogotcima Gojačanina u 11 i 20, Koprivice u 14 i Femića u 16 minutu. Djelovalo je u tom trenutku da će uspjeti da osvoje čitav plijen. Početak drugog poluvremena i ponovo Saša Obradović. Sigurno igrač 8. kola. U 21. i 25. minutu vraća svoj tim u egal završnicu. Studentima se još jednom ponavlja Ulcinj, ovaj put to je uradio Titograd. Potpuni preokret u režiji Zole Baroveća i Peroševića za konačnih 6-4. Drugo poluvrijeme je recept po kome bi trebalo da igra ekipa Zorana Milaševića. Čestitke i jednima i drugima na sjajnoj utakmici.