,,Kantri hala“, Lijež.

Sudije: Danijel Matković, David Šerli (Švajcarska), Kris Fejtons (Belgija).

Strijelci: 1:0 – Rau 2′, 2:0 – Ah. Sababti 6′, 2:1 – Ćorović 20′, 3:1 – Leonardo 24′, 4:1 – Dilijan 28′, 5:1 – Dilijan 30′, 5:2 – Il. Mugoša 33′, 6:2 – Etalaki 39′

Žuti kartoni: Ah. Sababti – Belgija; Ćorović – Crna Gora

Belgija: Mustafa Idrisi, Omar Rau, Reda Dabi, Ibrahim Adnan, Leonardo Aleišo, Bram Mejers, Abdelakim Sababti, Ahmed Sababti, Steven Dilijan, Lukas Pinjeiro, Marvin Gislandi, Abdelhaim Etalaki, Sufijan El Fakiri, Joren Paulus.

Crna Gora: Milun Sekulić, Eldin Ćorović, Ilija Mugoša, Marko Spasojević, Aleksandar Obradović, Balša Đurković, Borisav Ćirković, Luka Marković, Kosta Vuković, Ivan Mugoša, Nikola Vidaković, Luka Vuletić, Dejan Miličić i Fatmir Molabećirović.

Futsal reprezentacija Crne Gore upisala je večeras poraz rezultatom 6:2 na gostovanju Belgiji. Domaćin je u Liježu nanio drugi poraz našoj selekciji u grupi 7 kvalifikacija za UEFA Futsal EURO 2022.

Loše je naša selekcija otvorila meč i već u 6. Minute bilo je 2:0, do poluvremena je Eldin Ćorovoć smanjio na 2:1 I ostavio nadu u povoljan rezultat. Ipak I drugi dio domaći otvaraju sa 3 brza pogotka i rešavaju sve dileme oko pobjednika. Do kraja je Mugoša smanjio na 5:2, a domaći u samom finišu pogotkom Etalakia stavili tačku na ovaj meč.

-“Potpuno zaslužena pobjeda Belgije. Loše smo otvorili utakmicu i primili dva brza gola. Nakon toga smo uspjeli da se konsolidujemo i da postigneno gol do kraja poluvremena. U drugom dijelu igre nijesmo uspjeli da nametnemo svoj ritam igre, došao je do izražaja evidentan kvalitet svih igrača koje domaćin ima u svom rosteru. I pored ubjedljivog poraza, nemam što da zamjerim mojim igračima, borili su se koliko su mogli u ovom trenutku”, kazao je selektor Sveto Ljesar.

Crna Gora takmičenje u grupi 7 nastavlja 4. marta, kada u Podgoricu stiže Belgija.