Odigravanjem utakmica 15. kola Crnogorski prvoligaši idu 20-dnevnu reprezentativnu pauzu. Titograd je odigrao šampionski i u potpunosti se revanširao Ulcinju za poraz iz prvog dijela i primakao se ekipi Baja Pivljanina na samo bod zaostatka, u gradskom derbiju Onogošt i Nikšić u sjajnom meču podjelili bodove, dok su Brskovo, Studentski dom i Pruška opravdali uloge favorita.

FC Pruška – KMF Gorštak 3-2 (1-2)

FC Pruška: Stefanović, Knežević, kasumović, Mekić, Sijarić, Ćorović, Drndar, Poljak, Gurešić, Alić, Suljević, Krgović, Vukićević; KMF Gorštak: Živković L., Labović, Čogurić, Bulatović, Milošević, Todorović, Radović, Živković M., Rakić. Stijelci: Gurešić, Sijarić i Čogurić ag za Prušku, a Labović 2 za Gorštak. Žuti karton: Sijarić, Alić, Todorović, Čogurić i Bulatović; Crveni karton: Ćorović.

Veoma zanimljiva futsal predstava u Bijelom Polju. Samo što se krenulo sa centra Gurešić je pogodio i nagovjestio da će ovo biti dan domaćina. Ipak da Kolašinci itekako znaju da igraju futsal i da se nikako ne smiju podcijeniti vidjeli smo iz ovoga meča. Do poluvremena su preko Labovića prvo u 13.minutu izjednačili, a posle i preokrenuli u 17. minutu. Dosta nervoze obilježilo je ovaj dio meča pa su sudije u 17. minutu kartonima smirivale uzavrele strasti. Čak 4 igrača su „požućela“. U drugom dijelu bolja igra Bjelopoljaca. Od starta su izašli visoko, pritisakje urodio plodom u 25.minutu kada je šut Sijarića u svoju mrežu sprove Čogurić. Potpuni preokret domaćih viđen je u 35. mintu kada je opet Sijarić, ali ovaj put pogodio mrežu i izrastao u junaka ovoga meča. Teško, ali zasluženo osvojeni bodovi ekipe Pruške. Pohvale i gostima za dobru partiju.

KMF Studentski dom – KMF Mirabile moda 3-2 (2-1)

Kmf Studentski dom: Boljević, Pejović, Čolović, Gojačanin, Popović, Femić, Konatar Lj., Konatar N., Konatar S., Koprivica, Vojinović, Jovanović, Marković, Drobnjak; KMF Mirabile moda: Sekulić, Vučinić, Đurković, Perović, Pejurić, Vukčević, Nenezić, Fatić. Strijelci: Popović 2, Konatar N. za Studentski dom, a Nenezić i Vučinić za Mirabile modu. Žuti karton: Femić, Pejurić.

Teže nego što se očekivalo favorizovani Studenti su došli do bodova. Konačno igrači Mirabile mode izgledaju kao tim na terenu, bore se čak dolaze u situaciju da su rezultatski konkurentni svih 40 minuta. U 7. minutu jedna kontra gostiju i prednost preko Nenezića. Odgovor Studentskog doma stigao je u 13. minutu kada je Popović za nekih 10-11 metara sjajno pogodio za 1-1. Konatar je do poluvremena donio prednost Studentskom domu. Opet je na golu Mirabile mode sjajan bio mladi Sekulić, koji predstavlja budućnost Crnogorskog futsala kad su golmani u pitanju. Odmah na startu drugog poluvremena Popović duplira prednost domaćih i nagovještava mirnu završnicu meča. Ipak, Mirabile moda tj Igor Vučinić postiže gol za 3-2 ispostaviće se i za konačan rezultat. Trener Marković mora biti zadovoljan nastavkom pobjedničke serije, mada igra iz ovog meča nije baš za tako visoku poziciju. Bodovi se pišu.

KMF Cattaro2019 – KMF Brskovo 3-5 (2-3)

KMF Cattaro2019: Manojlović, Pavićević, Bjelanović,Babović, Lazarević, Bošković, Spalević N., Spalević M., Đapić, Milić; KMF Brskovo: Baltić, Vučetić D., Vučetić M., Minić B., Minić N., Zejak, Bojović, Ćorić, Pandurica, Milačić, Bulatović, Zindović, Rečević. Strijelci: Bošković, Pavićević, Spalević N., za Cattaro2019, a Minić B.2, Vučetić M.2, Bulatović za Brskovo. Žuti karton: Bošković, Minić B., Minić N.

Veoma važni bodovi na neugodnom gostovanju za tim iz Mojkovca. Ponovo su promašaju koštali bodova ekipu Cattara. Od starta su Spalević i drugovi diktirali tempo, napadali, a iskusni gosti na drugoj strani koristili njihove promašaje i greške. Prvo je u 3. minutu Bojan Minić golom završio jednu kontru gostiju, odgovori je Cattaro preko Boškovića. Vučetić na jednoj strani, pa Spalević na drugoj u mint igre i već je 2-2. U sledećem napadu, opet kapiten Brskova pogađa, ovaj put iz slobodnog udarca za konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku ponovo poravnavaju domaći, preko Ivana Pavićevića. Najbolji strijelac Brskova po drugi put se upisuje u listu strijelaca u 28. minutu za novu prednost Mojkovčana. Do kraja uz veliki broj promašenih prilika (neke za rubliku vjerovali ili ne) pogodio je jedinu Bulatović za potvrdu pobjede ekipe Brskova. Ovi bodovi vraćaju nadu za play off, ali je potrebna serija dobrih rezultata. Ovaj tim ima kvalitet za to.

FC Onogošt – KMF Nikšić 4-4 (3-3)

FC Onogošt: Ćirković, Bečanović, Marković, Drobnjak, Durutović, Perović, Vučinić, Vulanović, Kosović, Drašković, Vuković, Puletić, Drobnjak, Lončar; KMF Nikšić: Savić, Kustudić, Kovačević, Bošković, Nikolić, Agramović, Božović, Jakovljević, Tomašević, Ćorić, Mijušković, Đedović, Lalić, Mijušković. Strijelci:  Drobnjak, Vulanović, Durutović i Vuković za Onogošt, aPerošević, Božović 2, i Jakovljević za Nikšić. Žuti karton: Kovačević, Bošković i Perović.

Gradski derbi u svakom smislu te riječi. Borbeno neuzvjesno, na jednu loptu. Šteta što Nikšićani nijesu mogli uživati posmatrajući ovaj meč. Prvi do prednosti stižu igrači Nikšića u 4. minutu preko Petra Peroševića. Bolju igru u prvih 20 minuta i veliki preokret ekipi Onogošta donose prvo Drobnjak, zatim Vulanović i na kraju Durutović u periodu od 14 do 17 minuta. I kad se mislilo da je ekipa Nikšića na konopcima i da samo čekaju poluvrijeme da uzmu vazduha sjajni Boban Božović u finišu uspjeva 2 puta da pogodi, poravna rezultat i tok utakmice okrene na svoju stranu. Drugi dio bolji Nikšić. Nevjerovatno je kako nijesu uspjeli da se odlijepe jer su imali par čistih šansi koje nije lako ne iskoristiti. Prednost im donosi najbolji strijelac lige Jakovljević, al odmah stiže odgovor preko bivšeg igrača Nikšića Vukovića. Ispostaviće se da je to i konačnih 4-4. Čestitke i jednima i drugima na sjajnoj igri.

KMF Titograd – FC Ulcinj 7-3 (4-1)

KMF Titograd: Despotović, Sekulić, Miličić, Efović, Ćorović, Vidaković, Spasojević, Mugoša, Adžić, Obradović, Drašković, Barović, Nikolić, Marković; FC Ulcinj:Berjašević, Kurti, Alović, Molabećirović, Mugoša, Krumić, Gurzaković, Aličković, Kolari, Ficić, Kurtović, Tafić, Čaušić, Simoviq. Strijelci: Miličić, Vidaković 2, Spasojević, Adžić, Ćorović, Marković za Titograd, a Krumić, Kolari i Alović za Ulcinj. Žuti kartoni: Despotović, Sekulić, Vidaković, Krumić i Kolari.

Izvanredna partija ekipe Zorana Milaševića. U potpunosti su se revanširali Ulcinjanima za poraz iz jesenjeg dijela i približli se čelu tabele na bod. Od strta su zaigrali domaći agresivno i vidjelo se da nemaju šta gosti da traže u ovom meču. Miličić u 5. minutu načeo je gol Ulcinja, zatim Spasojević pa Vidaković za visoku prednost u prvoj četvrtini meča. Malo nade dao je Kolari da Ulcinj može da uhvati priključak, ali je Adžić brzo otklonio sve dileme. Dokraja za domaće pogodili su Ćorović Vidaković i Marković, a za goste Kurti i Adović za konačan rezultat. Domaći su izgleda tempirali formu i igraju u šampionskom ritmu, dok gosti posle 2 vezana poraza polako dolaze u situaciju da im je ugrožen plasman među četiti ekipe.