Četvrto kolo 1. HMNL-a donelo je sledeće rezultate:

Futsal Dinamo – Uspinjača Gimka 4:2

Brod 035 – Osijek Kelme 2:0

Novo Vrijeme Apfel – Split 6:1

Crnica – Jesenje 4:2

Dakle, kolo je obeležila prva pobeda Futsal Dinama i to u derbi meču protiv Uspinjače, ali i završnica za infarkt u susretu splitskog Universitas-a i dubrovačkog Square-a. Futsal Dinamo je posle velike borbe savladao gradskog rivala koji je do 36. minuta vodio sa 1:2, ali su domaći, preko Prgometa, Gagulića i Čekola uspeli da stignu do trijumfa. Vrgorac je rutinskom igrom ubedljivo savladao Alumnus koji se tek u finišu spasao rezultatske katastrofe, Brod je čvrstom igrom u odbrani stigao do trijumfa protiv Osijeka, Novo Vrijeme je pregazilo Split, Crnica je uspela da upiše trojku protiv Jesenja, a najveća drama viđena je na duelu koji su odigrali Universitas i Square. Posle prvog dela bez pogodaka, Pele je doveo goste u vođstvo u 26. minutu, a dva minuta kasnije izjednačio je Tustonjić. Kada su svi očekivali da će ove ekipe podeliti bodove, što je možda i bilo najpoštenije, Pele svojim drugim golom na meču donosi tri boda Dubrovčanima. Pregled najzanimljivijih detalja sa ovog spektakularnog meča možete pogledati na kraju teksta, a evo kako trenutno izgleda tabela 1. HMNL: