Jučer su odigrane četiri utakmice 11. kola 1. HMNL, a danas nas očekuje posljednja utakmica prije jednomjesečne reprezentativne pauze. S početkom u 16 sati igraju Alumnus i Novo Vrijeme. Prije nego krenemo s kratkim izvještajima s jučerašnjih utakmica podsjetite se najave 11. kola na sljedećem linku.

1. HMNL: Najava 11. kola

MNK Square Dubrovnik – Futsal Dinamo 1:3 (0:1)

Sastavi:

MNK Square Dubrovnik: Zoran Primić, Marko Kuraja, Blago Gašpar, Matej Perović (26′ crveni karton), Mirko Hrkač (40′), Niko Zrilić, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Haron Džanković, Adrijan Micevski, Leonardo Dos Santos, Antun Bačić (trener)

Futsal Dinamo: Mario Herceg (37′), Karlo Maloševac, Vito Gagulić, Ivan Šulentić (17′), Mihovil Prgomet (27′), Mateo Mužar, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja, Alen Jukić (trener)

Square je u drugu polusezonu ušao loše. U dvije utakmice upisali su samo bod, a u zadnjoj su doživjeli i prvi poraz doma ove sezone. S druge strane Dinamo je upisao važna tri boda, a dodatni zalet im je sigurno dao i bod protiv Novog Vremena u prošlom kolu. Square je u ovoj utakmici bio pucački raspoloženija momčad, ali realizacija je bolje išla ekipi iz Zagreba. Na golu se posebno istaknuo i Herceg s preko 20 obrana te je tome dodao i gol u situaciji kad je Square igrač golmana-igrača.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Herceg (Futsal Dinamo)

Uspinjača Gimka – MNK Crnica 4:6 (1:0)

Sastavi:

Uspinjača Gimka: Marko Vuković, Ante Piplica, Silvio Toth (38′), Nikola Gudasić, Renato Koturović (6′, 27′), Kristijan Postružin, Lovro Cigler, Petar Petriško, Matija Uremović (33′), Ivan Obšivač, Fran Vukelić, Korab Morina (trener)

MNK Crnica: Juha-Matti Savolainen, Filip Radaj, Saša Subotić, Miloš Stojković, Marinko Šamija (24′), Dragan Vuković (23′, 37′), Marko Marčić, Alen Protega, Bruno Žilić, Josip Radić (24′, 33′, 39′), Niko Škugor, Antonio Perić, Mladen Perica (trener)

Nakon 7 utakmica bez poraza Uspinjača je prekinula ovaj pozitivni niz. Kao i u prošloj utakmici Crnice (doma protiv AFCU-a) prvo poluvrijeme je bilo dosta mirno, ali u drugom poluvremenu prava eksplozija. Navijači su imali šta za vidjeti, čak 9 golova! Nakon početnog vodstva od 1:0 za Uspinjaču, Crnica na početku drugog poluvremena preokreće rezultat na 1:3. Uspinjača stiže na 3:3, ali nakon toga Crnica preuzima potpunu kontrolu i upisuje pobjedu te nakon poraza Squarea preuzima 3. mjesto. Dragan Vuković je u nastavku sezone u golgeterskoj formi (6 golova u 2 utakmice), ali prvo ime susreta je Josip Radić s tri pogotka.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Radić (Crnica)

HMNK Vrgorac – FC Split 7:3 (4:1)

Sastavi:

HMNK Vrgorac: Marko Odža, Duško Martinac, Luka Suton (4′, 5′, 11′, 26′), Toni Jelavić (39′), Josip Suton (13′, 39′), Ivan Vukosav, Ante Kraljević, Marko Gašpar, Mate Marinović, Ante Mušan, Antonio Pervan, Mirko Jurjević, Mateo Kozarić, Vladimir Bebek (trener)

FC Split: Luka Pavlović, Ante Ćorluka, Luka Perić (6′), Jefferson Goncalves Melo (38′ crveni karton), Fernando Ariel Wilhelm (33′), Nikola Čizmić, Luka Tešija, Toni Kirevski (31′), Jakov Hrstić, Božo Sučić, Alen Marić, Duje Vladović, Teo Strunje (trener)

Može se slobodno reći kako je ovo bila jednosmjerna utakmica, utakmica u kojoj su glavnu riječ vodila braća Suton sa 6 pogodaka. Vrgorac je već na poluvremenu imao prednost od 4:1 koju je u 26′ minuti povećao na 5:1. Split s dva pogotka smanjuje na 5:3 i baca sve karte u napad što je rezultiralo s dva primljena pogotka u zadnjoj minuti. Split je ovim porazom korak bliže drugoj ligi i nakon reprezentativne pauze moraju odigrati mnogo bolje uz nekoliko prijeko potrebnih pojačanja kako bi se izvukli iz trenutne situacije. Vrgorac se pak ovom pobjedom odmakao od opasne zone.

IGRAČ UTAKMICE: Luka Suton (Vrgorac)

AFC Universitas – MNK Olmissum 0:3 (0:1)

Sastavi:

AFC Universitas: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ivan Gotovac, Josip Juretić, Marin Stojkić, Nikola Moro, Dino Peša, Ivan Tustonjić, Mario Taći, Ante Peša, Ivor Šuljić, Hrvoje Budimir (trener)

MNK Olmissum: Josip Bilandžić, Stjepan Perišić (22′), Nikola Pavić (2′), Valerije Jurić, Nikola Badrov, Božidar Baučić, Mateo Kolobarić, Josip Kolobarić, Antonio Juretić, Mijo Mišerda, Duje Kustura, Mateo Galić, Matej Horvat (22′), Josip Jurlina, Duje Maretić (trener)

Olmissum je u četvrtom međusobnom susretu s AFC Universitasom upisao prvu pobjedu. Studenti su u prvom poluvremenu djelovali kao momčad koja je konačno izašla iz krize u kojoj se nalazi zadnjih nekoliko kola i čak nakon rezultatskog zaostatka u prvom poluvremenu dojam je bio kako mogu izvući pozitivan rezultat no drugo poluvrijeme je ponudilo drugu priču, Olmissum je iskoristio dvije od nekoliko vrlo dobrih prilika koje su imali pred golom Bilića dok je s druge strane Bilandžić obranio nekoliko dobrih udaraca igrača AFCU-a. Ekipa AFCU-a zadnjih nekoliko kola ima probleme s realizacijom, a i cijeli dosadašnji dio muku muče s ozljedama glavnih igrača. Olmissum je ovom pobjedom u svojoj debitantskoj sezoni u prvoligaškom društvu preuzeo prvo mjesto, bar do današnje utakmice Alumnusa i Novog Vremena.

10 Split 11 0 3 8 27 - 42 3 LLLDL

Za kraj članka vam donosimo rezultate izbora za MVP-a 10. kola. 50 posto vaših glasova odnio je igrač Squarea Mirko Hrkač kojem ovim putem čestitamo!