U 13. kola 1.HMNL Olmissum je ostvario pobjedu  nad Novim Vrijemenom.

Novo Vrijeme Apfel – Olmissum

1: 4 (1: 1)

U Makarskoj je Olmisum potvrdio svoju poziciju na vrhu tabele.

Strelci: 1: 0 Kazazić (2′), 1: 1 Jelovčić (9′), 1: 2 Jurlina (21′), 1: 3 Horvat (26′), 1: 4 Perišić (36′).

Sa početkom prvog poluvremena u 2. minuti Novo Vrijeme daje prvi gol i kreće u vodstvo. Za nekoliko minuta Olmissum je uzvratio i postigao izjednačujući pogodak u 9. minuti za 1:1. Do kraja poluvremena obe ekipe igraju bez golova.

U drugom poluvremenu na samom početku u 21. minuti, Olmissum dolazi do vodstva od 2: 1. Za četiri minute ponovili sa golom u 26. minuti i pobjeda postaje sigurna sa 3: 1. Nakon toga nema velikih prilika za golove, kada Novo Vrijeme krene sa golmanom – igračem. Ali Olismusum daje gol u 36. minuti ponovo. Ovo je broj golova koje Novo Vrijeme ne uspeva ispuniti do kraja poluvremena, kada utakmica završava sa 4: 1.