Screenshot: PMGsport Futsal

Rapsodija u Napulju

U sinoćnjim utakmicama 14. kola talijanske Serie A zapažene uloge odigrali su oba hrvatska reprezentativca na Apeninima, Franco Jelovčić i Matej Horvat. Najprije je večer započeo Jelovčić, “otvorivši” derbi kola između svog Napolija i gostiju sa Sicilije, Maritime Augusta, dvama pogocima (ponovno brzim pogotkom odmah na početku susreta a onda i “asistencijom” gostujućem Patricku Nori za autogol) te poveo momčad španjolskog stručnjaka Davida Marina na put prema novoj velikoj pobjedi i tri boda koja ih i dalje ostavljaju u igri za sam vrh tablice (dok se i dalje iščekuje odluka vezana za onu utakmicu u Cataniji prekinutu zbog prodora kiše u dvoranu).

Drama u Chietiju

Netom zatim počela je i utakmica u Chietiju, između Civitelle i Feldi Ebolija, a koja se sat i pol kasnije – pretvorila u pravu pravcatu dramu, onakvu kako samo to futsal može prirediti. Najprije gledamo otvaranje iz snova za domaću momčad mladog talijanskog trenera Saveria Paluscija, asistencija Horvata suigraču Andrei Romanu i vodstvo već u prvoj minuti susreta. No, onda se sve preokreće, iskusni gosti uzimaju utakmicu u svoje ruke, koriste pogreške domaćina i odlaze na, činilo se nedostižnih, 1-4 na poluvremenu.

I onda, kad je sve izgledalo kao spremno za deveti poraz momčadi hrvatskog reprezentativca – novi, veliki preokret Horvata i suigrača. Odlično drugo poluvrijeme, uz rizik igranja s golmanom-igračem i malo sreće i odličnih obrana golmana Piera Mazzochettija i evo ih do izjednačenja, 4-4 dvije i pol minute do isteka četrdesete.

No, ni to nije bilo sve. Ni jedni ni drugi nisu se zadovoljili samo s bodom, do kraja utakmice gledamo obje ekipe kako igraju s golmanom u polju i traže svoju priliku za pobjedu. Upravo iz takve situacije, kada je na semaforu preostalo samo dvadeset sekundi do kraja, Horvat presjeca jedno dodavanje gostiju i pogađa preko cijelog terena za veliko slavlje i četvrtu ovosezonsku pobjedu Civitelle koja se s ova tri boda približava borbi za 8. mjesto na tablici a koje vodi u play-off.