U petak je održana prva utakmica 6.kola 1.HMNL gdje je Vrgorac na svom parketu dočekao AFC Universitas. Vrgorac je pobjedio 3:1. “Nebesko plavi” su poveli u 9. minuti preko Josipa Sesara, ali Universitas do kraja poluvremena izjednačuje preko Jure Trivkovića na asistenciju Ivana Gotovca u 19toj minuti. Drugo poluvrijeme pripada Vrgoracu koji na krilima Luke Sutona dolazi do konačnih 3:1. Luka Suton je prvo zabio za 2:1 na asistenciju brata Josipa te asistirao kapetanu Dušku Martincu za konačnih 3:1.

Za Vrgorac su nastupili: Marko Odža, Josip Suton, Luka Suton, Duško Martinac, Josip Sesar; Marko Vučić, Ivan Grbavac, Mateo Kozarić, Ante Babić, Mate Marinović, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Antonio Pervan

Za Universitas su nastupii: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Mario Taći, Nikola Moro; Marin Stojkić, Ante Crnjac, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Ante Peša, Antonio Grubelić, Dino Peša, Ivan Tustonjić

Danas su odigrane dvije utakmice. Jedna je bila između gradskih rivala Alumnusa i Uspinjače Gimke, a druga između Splita i Crnice.

Alumnus je deklasirao Uspinjaču s 8:1. Više od pola momčadi Alumnusa upisalo se u strijelce ove utakmice. Golove su zabili redom: Ante Matan (x2), Ivan Matan, Filip Ukalović, Dario Markić, Luka Davidović, Nikola Perković i Nikola Vešligaj. Počasni pogodak za goste postigao je pivot Silvio Toth.

Za Alumnus su nastupili: Franko Jamičić, Ivan Matan, Nikola Perković, Dario Markić, Filip Pezelj;  Mario Modrušan, Nikola Vešligaj, Luka Davidović, Ante Matan, Filip Ukalović, Matija Rajh, Saša Ledinščak

Za Uspinjaču Gimku su nastupili: Marko Vuković, Nikola Gudasić, David Mataja, Kristijan Postružin, Renato Koturović;  Ante Piplica, Matija Uremović, Silvio Toth, Andrej Pandurević, Tino Čirjak, Josip Nimac

Split i Crnica ostali su 2:2 na splitskim Gripama. Split je poveo već u 3. minuti preko Ante Ćorluke na sjajnu asistenciju Jeffersona Mela. Prekrasnim golom gosti dolaze do zasluženog izjednačenja preko kapetana Dragana Vukovića. U drugom dijelu vidimo dobre prilike s obe strane gdje je Crnica povela preko Saše Subotića koji zabija na asistenciju odličnog Miloša Stojkovića. Niko Škugor je napravio penal, a Luka Perić ga uspješno realizirao za konačnih 2:2. Ante Ćorluka je dobio dva žuta kartona zbog pregovora.

Za Split su nastupili: Nikola Čizmić, Ricardo Caputo, Jefferson Melo, Luka Perić, Ante Ćorluka; Luka Pavlović, Petar Zečić, Božo Sučić, Jakov Hrstić, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Milan Simpson

Za Crnicu su nastupili: Savolainen Juha-Matti, Niko Škugor, Saša Subotić, Miloš Stojković, Marinko Šamija; Filip Radaj, Josip Vukičević, Alen Protega, Robert-Vinko Pavičić, Dragan Vuković, Tony Rubelj, Antonio Perić, Josip Radić