EKONOMAC 'PREŠAO IGRICU': Pao je i Jastrebac u prelepoj atmosferi u Blacu za 11. pobedu u isto toliko utakmica!

KMF Jastrebac - KMF Ekonomac Instagram.com/ KMF Ekonomac KMF Jastrebac - KMF Ekonomac

Futsaleri Ekonomca još jednom su potvrdili klasu ove sezone!

U poslednjoj utakmici prvog dela šampionata Prve futsal lige Srbije, Kragujevčani su pred oko 350 gledalaca u Blacu, bili bolji od Jastrepca rezultatom 10:4. Tales je već u drugom minutu doveo šampiona Srbije u vođstvo, ali je Savović četiri minuta kasnije pogodio za izjednačenje i oduševljenje svih navijača na tribini! To kao da je naljutilo izabranike Predraga Rajića koji su do kraja prvog dela igre već imali prednost od 4:1, a strelci su bili Simi, Lazarević i Igor. U drugom poluvremenu igralo se 'otvorenog garda', napadali su i jedni i drugi željni da gledaocima prirede pravi spektakl, pa je viđeno čak devet pogodaka, šest u mreži domaćina, a tri u mreži gostiju. Za Ekonomac su u drugom delu igre pogađali Igor, Borisov, Simi, Tales, Kopanja i Ivanković, dok su čast domaćih spasili Vuletić, Vukajlović i Lutovac. Posle 11 odigranih kola, Ekonomac ima isto toliko pobeda uz gol razliku 95:16 i može se reći da su Kragujevčani 'prešli igricu' u ovoj polusezoni. Sa druge strane, Jastrebac očekuje grčevita borba za opstanak jer trenutno zauzima deveto mesto na tabeli sa deset osvojenih bodova. Ipak, Prva liga Srbije je ove godine takva da je mala razlika između timova koji se bore za opstanak i onih koji konkurišu za plej of, pa ko zna uz dobro odrađen prelazni rok i pripreme, publika u Blacu bi mogla da se nada da će njihovi ljubimci na kraju sezone zauzeti jedno od prvih šest mesta na tabeli.