SPEKTAKL U GORNJEM MILANOVCU: Ivanjica vodila, Metalac Kolorado se 'vratio iz mrtvih' i stigao do boda! (VIDEO)

KMF Ivanjica Facebook.com/ KMF Ivanjica KMF Ivanjica

U jednom od derbi mečeva 15. kola Druge futsal lige Srbije, Metalac Kolorado i Ivanjica su remizirali u utakmici koja je po svim parametrima opravdala epitet derbija.

12 golova, 9 žutih i jedan crveni karton, kao i veliki broj navijača nešto je što se često viđa u Južnoj Americi. Ipak, ovog puta se takav epilog desio u Gornjem Milanovcu, pa su svi prisutni gledaoci sasvim sigurno zadovoljni napustili tribine. Prvo poluvreme Ivanjica je odigrala kao iz snova pa je do odlaska na odmor prvoplasirana ekipa Druge lige Srbije vodila sa 3:1. Strelci za goste bili su Vukašinović, Lišanin i Maričić, dok je jedini pogodak za domaćina delo Nikolića. Prvi do gola u drugom poluvremenu stigli su igrači Metalac Kolorada i to preko Mališe Cvetkovića, međutim to kao da je naljutilo goste koji su odgovorili sa dva gola preko Maričića i Lišanina. Domaćin se ipak nije predavao pa je uspeo da stigne do izjednačenja pogotcima Dušana Nikolića u 33. i Vladimira Vukašinovića u 34. i 35. minutu. Upravo su Nikolić i Vukašinović svojim golovima doveli atmosferu u Gornjem Milanovcu do tačke ključanja, a halu je bar na trenutak utišao Maričić, svojim trećim golom u finišu utakmice za novo vođstvo Ivanjice. Ipak, ovaj gol nije bio dovoljan za tri boda jer je Mališa Cvetković postigao pogodak za izjednačenje minut pre kraja i tako doneo veoma važan bod svom timu. Posle 15 odigranih utakmica, Ivanjica je i dalje prvoplasirani tim drugoligaškog karavana sa 31 osvojenim bodom, dok je Metalac Kolorado na šestom mestu sa sedam bodova manje. U narednom kolu Ivanjicu očekuje jedan od derbija kompletnog šampionata kada će u svojoj hali dočekati Vranje, dok će Metalac u Niš na noge Vinter Sportu.