MAGIČNA IGRA NA PETOPARCU U SVOM PUNOM SJAJU: Hrabri FON namučio Ekonomac, šampion u finišu stigao do pobede! (VIDEO)

KMF FON - KMF Ekonomac Printscreen/ Youtube.com KMF FON - KMF Ekonomac

Prvi meč polufinala plej ofa Prve futsal lige Srbije koji su odigrali FON i Ekonomac, pokazao je zbog čega futsal mnogi zovu i magičnom igrom na petoparcu!

Puno uzbuđenja, lepih poteza, čvrstih duela i na kraju pobeda šampiona Srbije Ekonomca u jako neizvesnoj završnici obeležili su duel u 'Šumicama'. Ali da krenemo od samog početka... Nije se domaćin uplašio jedne od najboljih ekipa u Evropi i već od starta meča pokazao je da će se nadigravati i na taj način boriti za pobedu! Pokušavali su puleni Borka Surudžića najviše preko raspoloženog Petrova, ali je Momčilović 'držao nulu' na semaforu. Prvi gol viđen je u 7. minutu, udarac Talesa pogodio je u ruku Andriju Stankovića, sudija Božović je dosudio penal za Ekonomac koji je u pogodak pretvorio Marko Pršić. Nije to sputalo futsalere FON-a koji do izjednačenja dolaze dva minuta kasnije. Snažan udarac Petrova iz slobodnog udarca i nespretna reakcija Momčilovića bili su dovoljni za 1:1! Do odlaska na odmor viđen je još jedan pogodak. I to spektakularan pogodak, možda i najlepši na meču! Borisov je uputio topovski udarac sa 15 metara i poslao je loptu iza leđa nemoćnog Josimovića za 1:2. Prvi do gola u nastavku igre stigli su domaći i to na samom startu drugog poluvremena, u 21. minutu. Arsić je oduzeo loptu Igoru na sredini terena, duel snažnog sidraša FON-a i iskusnog Brazilca bio je na ivici faula, sudije ništa nisu dosudile, a to je iskoristio možda i najbolji pojedinac ovog susreta, reprezentativac koji je još jednom potvrdio svoj kvalitet, Strahinja Petrov i rutinski je savladao Momčilovića za 2:2. Ekonomac je tada pojačao ritam, što je rezultiralo sa dva gola. Prvo je bio precizan Ramić u 25. , a zatim i Igor u 34. minutu za velikih 2:4. Nije to omelo izabranike Borka Surudžića koji blickrigom uspevaju da izjednače rezultat u 38. minutu. Prvo je pogodio Stanković, a dvadesetak sekundi kasnije i Cvetković za 4:4. Kada su svi očekivali da Ekonomac po prvi put ove sezone na domaćoj sceni neće doći do pobede, Rajčević je srušio nade domaćih i pokazao zbog čega je šampion ipak šampion! Pogodio je popularni Boba za 4:5 i na taj način doneo još jednu radost Kragujevčanima pred revanš u dvorani 'Jezero'. Moramo istaći da su svi prisutni u dvorani 'Šumice' zaista uživali u pravom spektaklu i videćemo da li izabranici Borka Surudžića mogu da pruže ovako kvalitetnu partiju i u revanšu i da namuče tim koji je prvi favorit za osvajanje šampionske titule u Srbiji!

Izveštaj sa utakmice koju su odigrali Novi Pazar i Nova Pazova, takođe u okviru polufinala plej ofa Prve futsal lige Srbije, možete pročitati na sledećem linku:

DRAMA U 'PENDIKU': PAZARCI U ZAVRŠNICI ISPUSTILI VELIKU PREDNOST PROTIV NOVE PAZOVE!