Ekipa Bari 91 odigrala je prvu utakmicu u svojoj debitanstkoj sezoni Nacionalne Futsal Premier Lige Amerike!!!

Meč je odigran u subotu 21. Decembra u Grand Rapidsu, državi Mičigen, protiv ekipe ABK Grand Rapids.
Utakmica je završena nerešenim rezultatom 3:3 (1:1), što predstavlja istorijski rezultat za momke iz ekipe Bari 91, obzirom da im je ovo posle osnivanja, prva zvanična futsal utakmica u Nacionalnoj Ligi Amerike!!! Iako značajno oslabljeni, bez pet standardnih igrača, uspeli su da u derbiju kola osvoje bod protiv veoma jake ekipe ABK Grand Rapids.

Sva 3 pogotka za ekipu Bari 91 postigao je Gvozden Loncović.

Domaća ekipa ABK je nastupala u sledećem sastavu:

Alfonso Zavala (G), Cristian Morales(G), Jessie Zamudio, Johan Vazquez, Dan Nederhoed, Jonathan Stout, Jeo Garcia, Urbano Romero, Eric Carey, Adrian Diaz, Derek Dufendach, TJ Ifaturoti, David Zavala, Jerman Juarez, dok je sastav ekipe Bari 91 izgledao ovako:

Milan Panić (G), Bojan Andonov (G), Saša Punoš, Nikola Andrić, Ivan Savović, Gvozden Loncović, Pavle Drašković, Bratislav Nikolić.

Utakmica je obilovala zanimljivim detaljima, preokretima, lepim akcijama i potezima. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Dok se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.
Konačan rezultat postavila je ekipa Bari 91, 2 minuta pre kraja utakmice iz izvanredno izvedenog slobodnog udarca u režiji Gvozdena Loncovića, koji je poneo epitet igrača utakmice.

Čestitamo ekipi Futsal Club Bari 91 zvaničan početak takmičenja i želimo im puno uspeha u Nacionalnoj Premijer Ligi Amerike!!!