Za vikend je odigrano 2. kolo Nacionalne Futsal Premier Lige Amerike u kojem je ekipa Bari 91 gostovala ekipi Candenca.

Utakmica je odigrana u subotu 11. Januara u Joliet, državi Ilinois i završena je rezultatom 5:7 u korist ekipe Bari 91.

Golove za ekipu Bari 91 postizali su:
Zvezdan Lazić 1 gol
Stefan Stevanović 2 gola
Gvozden Loncović 4 gola

Domaća ekipa Candenca je nastupala u sledećem sastavu:

Pedro Verdin (G), Pedro Lopez (G), Gui Nunes, Preto Almeida, Luciano Evangelista, Jorge Salas, Gera Nicolas, Edrik Padilla, Mario Herrera, Nico Espinosa, Noe GonzalezGio, Nicolas, Anthony DeSilva, Andres Mnedoza.

Ekipa Bari 91 je nastupala u sledećem sastavu:

Bojan Andonov (G), Saša Punoš, Nikola Andrić, Zvezdan Lazić, Stefan Stevanović, Gvozden Loncović, Pavle Drašković, Igor Lukić, Nemanja Rosić, Bratislav Nikolić.

Prenosimo izveštaj sa utakmice gospodina Milana Panića, predstavnika kluba Bari 91 iz Čikaga:

Ekipa Bari 91 večeras je izgledala kao doktor Džekil i mister Hajd, 2 potpuno različita poluvremena.
Prvo poluvreme je bilo za zaborav, igralo se nepovezano i bez ideje, sve to su domaćini znali da iskoriste. Vrlo lako i brzo su poveli 3:0, naši momci su pokušali da se vrate ali bezuspešno pa se na poluvreme otišlo pri rezultatu 4:2 u korist domaćina.
Drugo poluvreme naši momci su zaigrali bolje, organizovanije što je vrlo brzo urodilo plodom. Krenuli su igrači Barija silovito u nastavku tako da je na parketu postojao samo jedan tim. Rezultat je mogao biti i veći da su iskorišćene sve propuštene šanse.
Utakmica je na kraju rutinski privedena kraju a konačan rezultat je glasio 5:7 za Bari 91.
Posebno se zahvaljujemo Futsal Balkanu na podršci i što su prepoznali naš trud, zalaganje i upornost da razvijemo futsal kao sport u ovom kraju sveta!

Čestitamo momcima iz ekipe Bari 91 na prvoj pobedi u Nacionalnoj ligi USA, što predstavlja ogroman uspeh, obzirom da su svi iz tima stalno zaposleni, nemaju nikakvu pomoć od sponzora već celokupno učešće u takmičenju sami finansiraju. Nadamo se da će se obzirom na veliki broj ljudi sa ovih prostora koji žive u USA naći neko da pomogne ovoj skupini entuziasta i da im pomogne u daljem radu a mi se pridružujemo čestitkama na prvoj pobedi i želimo im uspeha u daljem takmičenju.