Kao što se Zenica posrećila reprezentaciji BiH u susretu…

Posle pobede selekcije BiH u Zenici nad futsal reprezentacijom Rumunije i izborenog istorijskog plasmana na UEFA Futsal EURO 2022 već posle 4.kola i dve utakmice pre kraja kvalifikacija, ovoga puta Arena Husejin Smajlović u Zenici donela je sreću futsal selekciji Srbije koja je trijumfom od 1:3 (1:3) došla do šanse da se kao drugoplasirana ekipa iz grupe 4 bori kroz baraž protiv Belorusije u mesecu Novembru za prvenstvo u Holandiji.

Mislilo se da će domaćin, sem imperativa maksimalnog učinka od 6 pobeda u isto toliko utakmica, ući opušteno u meč, međutim već od početka viđena je borba za svaku loptu i svaki pedalj parketa. Iako oslabljeni, igrači Bosne i Hercegovine su pokazali dostojan otpor Srbiji, koja se nosila imperativom rezultata i stvarali šanse za pogodak, koji je i usledio za vođstvo od 1:0 u 12.minutu posle kombinacije dva prezimenjaka, koju je završio Marin Sesar, poslavši loptu u nebranjenu mrežu pored usamljenog golmana Vulića. Šok za Srbiju, ali tada neumorna “radilica” u timu, Rakić, posle asistencije saigrača iz FC Mostar SG Lazarevića, na drugoj stativi lako postiže pogodak za izjednačenje. Odmah zatim., Marko Pršić, sa dva brza i efektna pogotka po isteku 14.minuta i dvadesetak sekundi kasnije, preokreće rezultat. Najpre efektim udarcem sa oko 7-8 metara, posle dodavanja Simića pogađa mrežu Milankovića, da bi po polasku sa centra igrača Bosne i Hercegovine, Lazarević oduzeo loptu i asistirao večeras maestralnom Pršiću, koji je lob udarcem savladao golmana domaćih. Što se tiče golova do poluvremena i do kraja utakmice ih nije bilo ali su zato pored šansi obe ekipe, nastavak obeležila tri crvena kartona. Dva direktna su dobila oba golmana BiH, posle startova i igranja rukom na loptu van golmanskog prostora pred igračima Srbije, dok je kod Srbije posle drugog žutog kartona igru morao napustiti Lazarević. Ulogu golmana kod BiH, preuzeo je od početka 38.minuta Aladžić, koji je u preostala tri minuta igrao kao igrač – golman kod domaćih.

Sve u svemu, Bosna i Hercegovina sa 5 pobeda odlazi direktno na završni turnir, posle odigranih pretkvalifikacija kao možda i najveće iznenađenje ovog kvalifikacionog ciklusa, dok Srbija, jedna od 6 selekcija iz Evrope, kao učesnik Svetskog prvenstva u futsalu u Litvaniji i najveći favorit u grupi uoči početka kvalifikacija, svoju šansu za UEFA Futsal EURO 2022 u Holandiji, mora potražiti, kao što smo rekli, u baražu protiv neugodne selekcije Belorusije.