Švajcarska 1, Slovenija 11 golova…

U svojoj petoj utakmici kvalifikacija za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope u Holandiji 2022.godine, selekcija Slovenije je u gostima, ponovo više nego ubedljivo savladala futsal reprezentaciju Švajcarske rezultatom 1:11.

Baš kao i u drugom meču u grupi između Letonije i Španije i ovaj je počeo prilično furiozno i burno. Već posle 15 sekundi, Alen Fetić je dao gol za vođstvo Slovenije na samom startu, međutim samo nekoliko trenutaka kasnije, Barreira je izjednačio rezultat.

Ipak, sa tri brza gola u razmaku od nekoliko minuta, Osredkara, Čujeca i Hozjana, Slovenija se sredinom prvog poluvremena odvojila na tri gola prednosti. Hozjan je postigao svoj drugi pogodak nekoliko minuta kasnije. Usledio je zatim pogodak Totoškovića za još veću prednost selekcije Slovenije i odlazak na odmor.

Veoma ubrzo u nastavku utakmice, Hozjan postiže svoj treći pogodak za het-trik. Međutim reprzentacija Slovenija se tu nije zaustavila tako da je Duščak u 23. minutu postigao osmi gol za Sloveniju, a potom Koren i deveti. Drugi Totoškovićev gol večeras i stiglo se na cifru od deset golova u mreži domaćih.

Do kraja susreta, Gajser je postigao jedanaesti pogodak za Sloveniju i konačan rezultat 1:11. Ukupno 23 pogotka Slovenije u dvomeču sa Švajcarskom.

Na kraju, Slovenija se vratila u igru visokom pobedom posle dva tesna poraza od Španije, napominjuci da su u te dve utakmice protiv “Crvene Furije”, pokazali svoje umeće i snagu da se suprotstave i najjačim futsal ekipama, stoga se na ovu momčad mora ozbiljno računati.

Tabela grupe 6:

Tim Odigrane Pobede Nerešeno Izgubljene Dati golovi Primljeni goolovi Gol razlika Bodovi