Futsal reprezentacija Slovenije i pored vođstva…

I pred toga što je na poluvremenu vodila sa 1:0 protiv favorizovane ekipe Španije, futsal reprezentacija Slovenije doživela je poraz u Laškom od Španije u kvalifikacijama za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope u Holandiji 2022.godine, rezultatom 1:2 (1:0).

Favorit u ovom meču reprezentacija Španije savladala je Sloveniju u Laškom 1:2 nakon što su domaćini na poluvremenu vodili 1: 0 pogotkom Hozjana u 18.minutu. Igrač koji je sprečio poraz ekipe Španije bio je napadač Valdepenas Chino, koji je postigao oba gola za goste, prvi za izjednačenje u 24.minutu i drugi za pobedu “Crvene Furije” u 38.minutu.

Ovo je bila druga pobeda Španije protiv Slovenije, nakon što je evropski vicešampion pobedio u prvom meču u Madridu. U sledećem kolu 09.03.2021.godine, Slovenija će igrati u Švajcarskoj, a Španija u Letoniji. Španija je na vrhu tabele sa maksimalnim 9 bodova iz tri meča, a Slovenija je druga sa dve pobede u četiri meča.