Velika prilika je propuštena u Vršcu u meču…

Srbija je propustila šansu da se pobedom protiv futsal selekcije Rumunije, u sledećoj utakmici protiv BiH bori za drugu poziciju u grupi 4 i direktan plasman na UEFA Futsal EURO 2022 nakon remija protiv Rumunije 4:4 u Vršcu. Međutim, još uvek postoji mogućnost da se Srbija plasira među 6 najboljih drugoplasirana ekipa ode direktno na veliko takmičenje. Szoc je doveo goste u vođstvo 2.minutu, a Rakić izjednačio u 9.-tom. Srpski golman Momčilović dobio je crveni karton posle starta nad gostujućem napadačem u istom minutu. Rumunija ponovo vodi posle pogotka Felipea Oliveire, ali je Lazarević uspeo da izjednači u 15.minutu za 2:2 i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Srbija je odlično otvorila drugi deo meča pošto je Lazarević postigao svoj drugi gol u meču u 23.minutu za prvo vođstvo Srbije, a Pršić u 33.minutu postiže pogodak za dva gola razlike. Ipak, Rumunija je uspela da obezbedi bod posle Szocs-ovog drugog pogotka, kojem je prethodila pauza zbog povrede golmana Jakova Vulića, umesto kojeg je zbog pravila da povređeni igrač mora prvo da napusti parket pa da se vrati u igru, na gol stao kapiten Simić, koji je bio nemoćan posle prekida kojeg su iz auta u tom trenutku izveli Rumuni, dok je posle igre na sve ili ništa, sa pet igrača u polju Cires, postigao pogodak za izjednačenje u 39.minutu i dao nadu svom timu da u poslednjem kolu kvalifikacione grupe, u zavisnosti od rezultata u meču sa Severnom Makedonijom i meča u Zenici između futsal reprezentacija BiH i Srbije dođu do druge pozicije.