Futsal reprezentacije Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine…

U Skoplju su futsal reprezentacije Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine odigrale meč petog kola kvalifikacija za UEFA EURO 2022 u Holandiji. Za BiH ovaj meč nije imao rezultatski značaj pošto su sa sve četiri pobede do sada, ostvarile istorijski uspeh direktnim plasmanom na EURO 2022.

Golom Josipa Sesara u 13.minuti gosti su poveli za 0:1 pred poluvteme. U nastavku, čvrsta i energična ekipa Severne Makedonije je izjednačila preko Rangotova u 23.minutu. Nisu izabranici selektora Ive Kreze želeli da u Skoplju ostave bodove, te su posle pogotka Mirka Hrkača u 36.minutu vratili vođstvo sa poluvremena na 1:2. Međutim to nije bilo dovoljno za reprezentaciju BiH da u ovim kvalifikacijama ostvari maksimalni rezultat, pošto su domaćini preko Ramadania u 39.minutu izjednačili na 2:2. Ipak za maksimalni učinak do sada i petu pobedu od pet utakmica za BiH, pobrinuo se Bilal Jelić 12 sekundi pre kraja. Imao je Milanović priliku u poslednjoj sekundi da sa svoje polovine postigne i četvrti pogodak za goste, međutim isprečila se stativa gola domaćih. Sve u svemu u Skoplju lepa uvertira za reprezentaciju BiH uoči meča u Zenici protiv selekcije Srbije koji se da podsetimo igra 14.04.2021.godine.

Raspored utakmica:

08/04/2021 Group stage SC Jane Sandanski Skopje North Macedonia North Macedonia2:3 Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina
09/04/2021 Group stage Sports Center Millennium Vrsac Serbia Serbia 18:00 Romania Romania
14/04/2021 Group stage City Arena Husejin Smajlovic Zenica Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina 18:00 Serbia Serbia
14/04/2021 Group stage  Constantin Jude Hall Timisoara Romania Romania 18:00 North Macedonia North Macedonia