Stihovi svima poznate grupe “Zabranjeno pušenje” odzvanjaju u ušima futsalera Rumunije ali naročito Bosne i Hercegovine…

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine je u svojoj prvoj utakmici, od tri preostale, sa 5 golova preslišala selekciju Rumunije i tako napravila istorijski uspeh i plasman među 16 najbojih ekipa Starog kontinenta dve utakmice pre kraja kvalifikacija za UEFA Futsal Prvenstvo Evrope u Holandiji 2022.godine!

Bosna i Hercegovina je svoj plasman na EURO 2022 potvrdila pobedom od 5:0 protiv Rumunije. Ovo će biti prvi nastup futsal reprezentacija BiH na nekom većem takmičenju. U prvom poluvremenu dve strane su obostrano dobro igrale tako da se na prvi pogodak čekalo do 18. minuta kada je mrežu gostiju načeo Srđan Ivanković i samim tim okrenuo tok utakmice u drugom smeru. To se videlo već na početku drugog poluvremena, kada je Nermin Kahvedžić bio strelac za 2:0 samo 42 sekunde nakon prvog sudijskog zvižduka u nastavku utakmice. Potom je Anel Radmilović u 25. minutu povisio na 3:0 i već tada je bilo jasno da su na pragu velikog slavlja, pošto su u potpunosti kontrolisali igru. Rumunija je pokušala da se vrati u igru igrajući sa pet igrača na terenu, ali to nije bilo uspešno kao kada BiH igra sa Milanovićem kao golmanom-igračem,pa je stigla osveta preko Kahvedžića koji postiže svoj drugi pogodak u 37. minutu, dok je Bilal Jelić zapečatio sudbinu Rumunije pola minuta pre kraja meča i zasluženo slavlje je moglo da počne.

Kao što je prethodno spomenuto, Bosna i Hercegovina ide na EURO 2022 u Holandiju sledeće godine, nakon što je njihova selekcija bila stoprocentno uspešna u prve četiri odigrane utakmice. Srbija je za sada druga, Rumunija ostaje na trećem mestu , dok je Severna Makedonija poslednja u Grupi 4. Bosna i Hercegovina će imati kratko putovanje u Severnu Makedoniju na sledeću utakmicu 08.03.2021.godine, dok će Rumunija gostovati 09.03.2021.godine Srbiji i pokušati da nešto više učini nego večeras i da iznenadi selekciju Srbije koja se vratila u igru furioznom pobedom u Skoplju nad Severnom Makedonijom sa 1:6.

Tabela grupe 4:

Timovi Odigrane Pobede Nerešene Izgubljene Dati golovi Primljeni golovi Gol razlika Bodovi
Bosnia and HerzegovinaBosna i hercegovina 4 4 0 0 14 5 9 12
SerbiaSrbija 4 1 2 1 11 8 3 5
RomaniaRumunija 4 0 2 2 6 12 -6 2
North MacedoniaSeverna Makedonija 4 0 2 2 5 11 -6 2

Rezultati i raspored grupe 4:

28/01/2021 Bosna i Hercegovina Bosnia and Herzegovina 21 Severna Makedonija North Macedonia
10/03/2021 Bosna i Hercegovina Bosnia and Herzegovina 5-0 Rumunija Romania
08/04/2021 Severna Makedonija North Macedonia 19:00 Bosna i Hercegovina Bosnia and Herzegovina
09/04/2021 Srbija Serbia 18:00 Rumunija Romania
14/04/2021 Bosna i Hercegovina Bosnia and Herzegovina 18:00 Srbija Serbia
14/04/2021 Rumunija Romania 18:00 Severna Makedonija North Macedonia