Screenshot: PMGSport Futsal

Iako su dvije od tri sinoćnje utakmice 13. kola talijanske Serie A gledateljima pružile odličan futsal i rezultatsku neizvjesnost ostati će ipak, nažalost, upamćene po neugodnim scenama koje su se na istima dogodile.

Prekid utakmice u drugom poluvremenu gledatelji su, gotovo simultano ali i iz potpuno oprečnih razloga, doživjeli najprije u Cataniji, gdje je domaća Catanija pritiskala Napoli hrvatskog reprezentativca Franca Jelovčića (postigao pogodak za 0:1!) pokušavši stići vodstvo gostiju 1:2, a zatim i u Pesaru, gdje je momčad najtrofejnijeg talijanskog trenera Fulvija Collinija preokretom iz 2:3 u 5:3 došla do tri boda potrebna za zadržavanje koraka s vodećim Acqua&Saponeom.

POTRES OŠTETIO KROV DVORANE U CATANIJI

Igrala se deseta minuta drugog dijela susreta između domaće Meta Catanie Bricocity i gostujućeg Lolo Caffe Napolija kada se Ernani de Oliveira, Brazilac u dresu domaće momčadi, poskliznuo pokušavši šutirati prema golu gostiju iz Napulja, što je bio znak igračima da signaliziraju sucu prekid susreta zbog vode na terenu. Štetu nažalost nije bilo moguće sanirati, inače moderna i kvalitetna “PalaCatania” u kojoj se igraju brojne košarkaške i odbojkaške utakmice, pretrpjela je očito, prema tumačenju domaćina, oštećenje krova pri posljednjim potresima, pa se voda od nevelike kiše koja je netom počela padati na Siciliji neometano slijevala na parket i natjerala suca susreta da, nakon konzultacija s vodstvom lige, otkaže nastavak utakmice.

Objema momčadima sada ostaje čekati srijedu i zasjedanje Sportske komisije koja će donijeti odluku o ishodu ove utakmice.

BORRUTO ZAKUHAO SUKOB, POLETIO NA POD – PA SE ISPRIČAVAO

Na Jadranskoj strani Apenina pak, u Pesaru, utakmica je prekinuta također sredinom drugog poluvremena ali ovog puta ne zbog više sile već zbog one nešto običnije – naguravanja igrača obiju momčadi po terenu. Igrala se osma minuta nastavka, igrač Came Dossona zatražio je prekid susreta i sjeo na parket dok je lopta bila sa strane za domaćina, no, igrači Pesara, točnije prvi strijelac talijanskog prvenstva Cristian Titi Borruto, nisu prekinuli napad već je Borruto loptu oštrim udarcem poslao u mrežu gostiju za poravnanje rezultata 3:3.

Izazvalo je to revolt gostujućih igrača, reagirao je Michel Sviercoski odgurnuvši Borruta na pod i odjednom su se obje momčadi našle u klinču na sredini terena. Brojni su pokušali primiriti situaciju dok su ju neki dodatno zaoštrili, kao što je to učinio igrač Pesara Javier Salas koji je u gužvi udario jednog igrača Came Dossona. Sve to rezultiralo je petominutnim prekidom dok iskusni i najpoznatiji talijanski sudac, Alessando Malfer, nije situaciju stavio pod svoju kontrolu isključenjem po jednog igrača obiju (zaraćenih) strana.

Tako smo narednih 60ak sekundi, dok Pesaro nije postigao novi pogodak, gledali, osim na treninzima, rijetko viđenu scenu igre tri protiv tri igrača sa svake strane.

U trećoj utakmici igranoj sinoć Feldi Eboli je na domaćem terenu uvjerljivo, u utakmici u kojoj je od prve sekunde bilo jasno u kojem smjeru ista ide, svladao goste iz Rima rezultatom 10:0.

Večeras se igraju još dvije utakmice elitnog razreda talijanskog futsala dok se ona posljednja, šesta utakmica 13. kola, igra sutra navečer (nedjelja). Prijenose svih utakmica možete pratiti na specijaliziranoj Facebook stranici PMGSporta.