U prvom meču turnira preliminarne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se 2020. godine održati u Litvaniji, Makedonija je u Skoplju savladala Grčku rezultatom 5:3.

Posle prvih 20 minuta igre delovalo je da će Makedonci lako stići do trijumfa jer su Andov u 3. , Ziberi u 10. i Leveski u 16. minutu doneli tri gola prednosti domaćinu. Ipak, Grci se potpuno vraćaju u meč preko Stavrakopulusa u 30. i dvostrukog strelca Ntarlasa u 32. i 36. minutu pa se u sam finiš ušlo u egalu. Tada na scenu stupa Ivan Krstevski i golovima u 39. i 40. minutu donosi veoma bitnu pobedu Makedoncima koji su sada na korak od plasmana u narednu rundu. U drugom meču ove grupe Albanija je opravdala ulogu favorita protiv San Marina i slavila je sa 5:0. Za petak 1. februar zakazani su sledeći dueli:

17:30 Grčka – Albanija

20:00 Makedonija – San Marino

Detalje sa utakmice između Makedonije i Grčke možete pogledati u video snimku na početku teksta.