Počeo je play-off utakmicama četvrtfinala 1.SFL…

Završene su prve četvrtfinalne utakmice play-offa 1. SFL.

Očekivano, barem po završetku regularnog dela prvenstva i poretku na tabeli, očekivano tri boda kući osvojili su FC Dobovec, FC Litija i KMN Bronx, dok je Siliko u gostima iznenadio i bio uspešan savladavši ekipu FC Hiša daril Ptuj što je i iznenađenje ovih prvih utakmica četvrtfinala.

Pobednici večerašnjih utakmica su na pola puta do polufinala pošto se igra na dve dobijene utakmice.  Revanš mečevi četvrtfinala na programu su 19. marta.

SILIKO VRHNIKA

Ekipa Doboveca je već na startu opravdala ulogu favorita i savladao ŠD Mlinše, koji je pružio dobar otpor u prvom poluvremenu sa rezultatom 3:1. Na ovoj utakmici je takođe potvrdio svoj individualni kvalitet, tako što se čak osam igrača upisalo u strelce. Siliko je potvrdio da je tim koji mu odgovara igra u plej-offu. Posle lošijih nastupa u regularnom delu sezone i tek 7.pozicije na tabeli pred play-off, iznenadio je Ptujčane u prvom meču četvrtfinala, možda i opuštene velikom bodovnom razlikom na kraju sezone, pobedivši ih 3:1 i ovom pobedom stekli su veliku prednost pred drugu utakmicu a samim tim korak bliži su polufinalu. Oplast je opet pokazao da ne *leži” Litiji. Još jednom nije izneverio tradiciju i poveo je već u 3. minutu golom Dani Vulikiča. U drugom poluvremenu Litiju “vraćaju” u život reprezentativci Gašper Vrhovec i Matej Fideršek koji preokreću rezultat za konačnih 2:1. Izuzetno zanimljiva utakmica odigrana je na Škofijama, gde su gosti do 24. minuta vodili sa 1:3. Međutim, domaći tim se u tim trenucima trgao i “blickrigom” fantastičnom serijom od 3 gola uz strelce Davora Stanišiča, Bojana Kolara i Nika Klinca došli do preokreta i pobede od 4:3.