Prvo kolo nove sezone u 1. SFL odigrano je u petak u Sloveniji.

Tim utakmicama započela je 26. sezona futsala u Sloveniji. Pobijedila su oba glavna favorita za naslov FC Litija i FK Dobovec, ostale tri utakmice bile su napetije.

FC Litija je rutinski pobijedio momčad FK Dobrepolje, novu ekipu u prvoj ligi. Rezultat je bio 6: 1, za Litiju strijelci su bili Jonhn Lennon, Arnon, Matej Fideršek, Denis Totošković i Pele. Prvi pogodak u povijesti 1. SFL-a za Dobrepolje postigao je Gal Škulj.

Dobovec je igrao u Kobaridu i na kraju pobijedio. Pobijedili su momčad KMN Oplast Kobarid sa 1: 5. Goste je u vodstvu vodio Klemen Duščak, izjednačio je Jure Uršič. Rezultat poluvremena postavio je Žiga Čeh iz deseterca. U drugom dijelu isključen je trener domaćih Zoran Tesko. Na kraju su gosti još tri puta zabili (Žiga Čeh, Kristjan Čujec i Tihomir Novak) i pouzdano slavili.

Puno napetija bila je utakmica na Ptuju, gdje su se igrali domaći i vrhnički Siliko. Nakon preokreta slavili su domaći, predvođeni Robertom Grdovićem, s druge strane trener Silika je Milivoje Simeunović. Gosti su utakmicu bolje započeli i poveli s 0: 2 (Janež i Muratagić), što je ujedno bio i rezultat poluvremena. U drugom dijelu Ptuj je brzo zabio (Jeremy Bukovec), ali za goste je za 1: 3 zabio Končan. Ali onda je uslijedio potpuni preokret. Gašparič i Pihler uzastopno su pogađali, a Borut Ručna zabio za pobjedu u 40. minuti.

Momčad ŠD Mlinše također je debitirala u prvoj ligi, natječući se protiv oslabljene momčadi KMN Sevnica. Sevnica je desetkovana ozljedama i kaznima, koje su iskoristili Mlinšani i pobijedili 0: 2. Alen Kvartič postigao je oba pogotka za prvu povijesnu pobjedu Mlinša u istoriji 1. SFL.

U posljednjoj utakmici dana natjecale su se ekipe KMN Bronx Škofije i KMN Tomaž Šic bar. Mlada momčad Primorske protiv iskustva iz Štajerske. Ovaj put je pobjedila mladost. Na poluvremenu je bilo 0-0, a onda su počeli padati goli. Cupin i Djurič poveli su Bronx, Klemenčič i U. Senekovič zabili su za izjednačenje. Kolar je u 40. minuti golom donio pobjedu domaćima i pobrinuo se za radost Primorca u prvoj utakmici nove sezone.

Rezultati:
KMN Oplast Kobarid – FK Dobovec 1:5 (1:2)
0:1 Duščak (7.), 1:1 Uršič (15.), 1:2 Čeh (17./10m), 1:3 Čujec (22.), 1:4 Čeh (30.), 1:5 Novak (32.)

FC Litija – FK Dobrepolje 6:1 (3:0)
1:0 Totošković (6.), 2:0 Pele (10.), 3:0 Jonhn Lennon (16.), 4:0 Arnon (30.), 4:1 Škulj (31.), 5:1 Fideršek (32.), 6:1 Jonhn Lennon (37.)

KMN Sevnica – ŠD Mlinše 0:2 (0:2)
0:1 Kvartič (6.), 0:2 Kvartič (16.)

FC Hiša daril Ptuj – FK Siliko 4:3 (0:2)
0:1 Janež (11.), 0:2 Muratagić (14.), 1:2 Bukovec (21.), 1:3 Končan (27.), 2:3 Gašparič (30.), 3:3 Pihler (32.), 4:3 Ručna (39.)

KMN Bronx Škofije – KMN Tomaž 3:2 (0:0)
1:0 Cupin (26.), 2:0 Djurič (28.), 2:1 U. Senekovič (31.), 2:2 Klemenčič (33.), 3:2 Kolar (40.)